Ponadczasowe oprawki okularowe

​Okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne stanowią niezwykle modny dodatek, podkreślając codzienny wizerunek. Wiele domów mody oferuje własne projekty oprawek, co najlepiej świadczy o tym, jak duży wpływ na wizerunek mają okulary. Z roku na rok zmieniają się trendy dotyczące oprawek okularowych, ale kilka modeli jest ponadczasowe. Dotyczy to chociażby oprawek kocie oko, aviator czy wayfarer. Czym zatem kierować się podczas wyboru oprawek okularowych?

Okulary czy soczewki kontaktowe?

Zarówno soczewki kontaktowe, jak i okulary korekcyjne pozwalają na przywrócenie ostrości widzenia osobom dotkniętym wadami wzroku. Okulary są idealne dla osób, które z różnych względów nie mogą nosić soczewek kontaktowych. Po taką metodę korygowania wzroku chętnie sięgają te osoby, którym zależy na podkreśleniu wizerunku odpowiednio dopasowanymi okularami. Kto natomiast zdecyduje się na soczewki kontaktowe? To idealne rozwiązanie dla osób poszukujących dyskretnej formy korygowania wzroku. Soczewki są uwielbiane przez osoby prowadzące aktywny tryb życia - okulary mogą utrudnić lub nawet uniemożliwić uprawianie niektórych dyscyplin sportowych. Ponadto noszeniu soczewek nie towarzyszą takie problemy związane z warunkami pogodowymi jak osadzanie kropel wilgoci czy parowanie szkieł okularowych. Jednak okulary to nie tylko sposób na to, by dobrze widzieć, ale też by dobrze wyglądać. Jako dodatek modowy spisują się wyśmienicie, stąd też ich wybór powinien uwzględniać nie tylko użyteczność i funkcjonalność.

Najmodniejsze oprawki okularowe

Osoby noszące okulary przeciwsłoneczne oraz korekcyjne stają przed ważnym wyborem - jakie rodzaje oprawek okularowych sprawdzą się najlepiej? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jakość oprawek. Powinny być one wytrzymałe, a zarazem lekkie i komfortowe w noszeniu. Równie istotny jest kształt oprawek okularowych. Obecnie pojawia się wiele nowych trendów, a najmodniejsze oprawki okularowe to np. delikatne, transparentne oprawki lub oprawki cienkie, metalowe. Cały czas ogromnym zainteresowaniem cieszą się także mocne i wyraziste oprawki retro. Kobiety chętnie sięgają po okulary kocie oko, które dodają charakteru i odmładzają. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni uwielbiają okulary aviator - popularne pilotki zapisały się jako ikona modnego, a zarazem niezobowiązującego stylu.

Zawsze warto sugerować się najnowszymi trendami dotyczącymi kształtów oprawek okularowych, ale jednocześnie - należy uwzględnić własną wygodę. Nie bez znaczenia jest także dopasowanie oprawek do kształtu twarzy w taki sposób, aby harmonizowały one z wyglądem. Nie wdając się w szczegóły - najważniejsza zasada dotyczy tego, aby oprawki okularowe dobierać na zasadzie kontrastu. Jeśli mamy twarz owalną, dobrze jest złagodzić ją nieco kanciastymi oprawkami. Z kolei kwadratowa twarz z mocno zarysowaną szczęką dobrze wygląda w oprawkach o łagodnych, zaokrąglonych krawędziach.