Zestaw do monitoringu zewnętrznego – co powinien zawierać?

Monitoring zewnętrzny składa się nie tylko ze specjalistycznych kamer CCTV, ale także pozostałych urządzeń, które umożliwiają sprawne i bezpiecznie działanie. Zestaw do monitoringu zewnętrznego w domu, gwarantuję większe bezpieczeństwo Twoje oraz bliskich, a także umożliwia sprawdzenie widoku w dowolnym miejscu na Twojej posesji.

Zestaw do monitoringu zewnętrznego powinien być skonstruowany z odpowiednich elementów, które umożliwią sprawne działanie całego monitoringu. Ważne są nie tylko odpowiednie części wchodzące w skład monitoringu, ale także odpowiednia konfiguracja całego zestawu. Bez niej, nie będzie możliwe komfortowe korzystanie z całego systemu.

Przykładowy zestaw do monitoringu zewnętrznego – co powinien zawierać?

Kompletny zestaw do monitoringu zewnętrznego musi składać się z wielu urządzeń elektronicznych, bez których nie byłoby możliwe sprawne działanie całej konstrukcji. Podstawą jest kamera, dzięki której możliwe jest realizowanie obrazu, który ma pochodzić ze wskazanego terenu na posesji. W zależności od potrzeb w zestawach do monitoringu zewnętrznego mogą znajdować się zarówno cztery kamery, jak i pojedyncza kamera, o ile spełnia oczekiwania właścicieli całego zestawu monitoringu.

W standardowym zestawie klienci najczęściej decydują się na zakup dwóch kamer. Obecnie warto jest nabyć kamery nagrywające obraz Full HD, dzięki którym jakość nagrywanego obrazu jest wysoka. Najczęstszymi kamerami w zestawach do monitoringu zewnętrznego są kamery tubowe 4w1, które mają funkcję widzenia w nocy. Dzięki temu zestaw do monitoringu działa nie tylko w dzień, ale jest w pełni sprawna również po zmroku. W zależności od zasobności portfela można pozwolić sobie na kamery o różnym zasięgu widzenia. Najczęstszym rodzajem kamer przy zakupie zestawów wyposażone w dwa urządzenia, są kamery o zasięgu rejestracji obrazu wynoszącym 20 metrów.

Poza tym w skład zestawów do monitoringu zewnętrznego powinny wejść takie urządzenia, jak cyfrowy rejestrator obrazu pochodzącego z kamer, który za pomocą dedykowanego dysku twardego, będzie mógł na stałe zapisać wideo pochodzącego z domowego monitoringu. Poza tym warto wyróżnić takie elementy, jak wtyki zasilające, wtyki na kable koncentryczne, rozgałęźniki napięcia czy zasilacze o mocy 12V 2A. Do samodzielnego stworzenia takiego zestawu potrzebny będzie także kabel koncentryczny oraz kabel zasilający. Jego długość jest bezpośrednio uzależniona od rozmiarów całej instalacji, jaką jest zestaw do monitoringu, dlatego ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, jaka będzie ich optymalna długość.

 

Artykuł partnera