Wynajem czy zakup? Sposób na tańszy samochód

Wypowiedź: Paweł Reczyński, pełnomocnik zarządu, Carsson Car Rental.

Własne auto to wygoda, ale może okazać się ono droższe niż wynajęcie samochodu. Powód? To koszty utrzymania pojazdu, które mogą być większe niż zapłacimy za wynajem auta. Jak to wygląda i kiedy opłaca się wynająć samochód wyjaśnia Paweł Reczyński, pełnomocnik zarządu, Carsson Car Rental.

- Z punktu widzenia użytkownika śmie twierdzić, że wynajem krótko terminowy, czyli w formule 12 miesięcy, jest korzystniejszy dla użytkownika. Po pierwsze nie ma kosztów nieplanowanych tj. dodatkowa naprawa nawet w przypadku uszkodzenia samochodu, czy rozbicia. Jeżeli policzymy średni czas użytkowania samochodu w 36 miesiącach i wszystkie nakłady np. ubezpieczenie, opony zimowe, naprawy, utrata wartości to wynajem samochodu będzie korzystniejszy – mówi newsrm.tv Paweł Reczyński, pełnomocnik zarządu, Carsson Car Rental.

Koszty wynajmu zależą od samochodu. Samochody w klasie ekonomicznej można wynająć już od 900 złotych miesięcznie. W niej zawarte są już wszystkie koszty poza paliwem i parkowaniem w strefie.

- Dla wielu osób samochód to ciągle emocja. Sam fakt zmiany auta co 12 miesięcy jest kuszący dla wielu osób – dodaje Paweł Reczyński. – Jeżeli pokusilibyśmy się o badanie to okazałoby się, że po roku auto staje się czymś tak naturalnym jak stary przedmiot w domu. Natomiast emocja w postaci posiadania nowego samochodu to jest zawsze jakaś wartość dodana.

​Źródło: newsrm.tv