Chłodne błękity i ciepłe róże królują wśród paznokci

Wypowiedź: Patrycja Chojnowska, kosmetolog i stylistka paznokci

Paznokcie są bardzo ważnym elementem naszego wyglądu. To właśnie na nie zwracamy szczególną uwagę, zwłaszcza przy pierwszym kontakcie. Zadbane sprawiają, że jesteśmy dobrze odebrani, zaś te mniej schludne odbijają się na negatywnym wizerunku. Jednakże co zrobić, gdy skóra rąk i paznokcie są w słabej kondycji po zimie? I jakie trendy kolorystyczne panuje wśród paznokci?

– Zimą skóra dłoni jest szczególnie wrażliwa na wysuszenie, a paznokcie na łamliwość. Dzieje się tak głównie przez wiatr i niską temperaturę – mówi dla Newsrm.tv kosmetolog Patrycja Chojnowska – By zapobiec pękaniu skórek i rozdwajaniu paznokci kluczowe jest przywrócenie nawilżania, zwłaszcza na wiosnę.

Zabiegi, które mogą wspomóc regenerację skóry dłoni i paznokci to kąpiele parafinowe, peelingi złuszczające naskórek oraz maski nawilżające. Niezbędny w takiej sytuacji jest również regularny manikiur. Nasza codzienna pielęgnacja nierozerwalna powinna być z dietą, która bardzo mocno uwarunkowuje stan paznokci. Witamina A, wapń i żelazo, które zawarte są m.in. w rybach i orzechach, są w tym przypadku bardzo pomocne. Zaleca się również używania podczas kąpieli drewnianego patyczka, którym można odpychać skórki, zamiast wycinania ich cążkami. Ważnym elementem zapobiegania rozdwajaniu paznokci jest odpowiednie dobrane pilnika. Mało kto zwraca uwagę na to narzędzie, które również może być sprawcą rozdwojonych paznokci.

Metoda hybrydowa wiedzie nieprzerwany prym wśród technik stylizacji paznokci. Utwardzany lakierożel gwarantuje ogromną wygodę i długotrwały estetyczny wygląd dłoni, dlatego też cieszy się dużym zainteresowaniem.

- W kwestii kolorów jak zawsze panuje wielka różnorodność. Sprawdzają się zarówno delikatne, mleczne paznokcie, jak i klasyczna czerwień – mówi Newsrm.tv Patrycja Chojnowska – Jednak wiodące kolory wiosna-lato 2016 to pastele: chłodne błękity i ciepłe róże.

Źródło: newsrm.tv