Użyteczne rozwiązania technologiczne dla zapracowanych

Inteligentne urządzenia sprawiają, że życie jest prostsze. W dobie „pędzącego na łeb na szyję” rozwoju technologicznego, nie trudno o rozwiązania technologiczne ułatwiające życie zapracowanym i zabieganym osobom. W tym tekście przyjrzymy się kilku popularnym i mniej znanym rozwiązaniom coraz częściej goszczącym w polskich domach.

Lokalizator typu Stick’N’Find

Stick’N’Find to elektroniczna naklejka o wadze poniżej 5 gramów, działająca na Bluetooth. Przykleja się ją do małych bibelotów, które często znikają z zasięgu wzroku. Mogą być to: klucze, kosmetyczka, telefon, pokrowiec na okulary i wiele innych małych przedmiotów. Gadżet ma mechanizm wibrujący oraz diodę, które nawigują właściciela do swojej zguby. Poza tym wyposażony jest w wymienną baterię. Niestety nie jest jednak wodoszczelny. Aby gadżet działał poprawnie, wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację na smartfonie i można namierzyć zagubione rzeczy, znajdujące się w promieniu do 30 metrów.

Odkurzacz automatyczny

Jest to coraz popularniejsze urządzenie, dbające o czystość podłóg i dywanów. Roboty odkurzacze rokrocznie stają się bardziej funkcjonalne i wygodniejsze w użyciu, toteż szybko zjednują sobie kolejnych zadowolonych użytkowników. Odkurzacz automatyczny samodzielnie wysprząta podłogi w uprzednio wybranych trybach i zaprogramowanych harmonogramach sprzątania. Rola użytkownika sprowadza się do załączenia robota – lub jego zaprogramowania i opróżniania pojemnika na kurz raz na jakiś czas. Niektóre roboty odkurzacze wyposażone są dodatkowo w nakładkę mopującą. Takie wyposażenie dodawane jest między innymi do odkurzacza RoboJet Duel.

Czujnik ruchu

Warto przejrzeć ofertę najbardziej zaawansowanych czujników ruchu. Nie dość, że automatycznie sterują one światłem, gdy wykryją czyjąś obecność w pomieszczeniu, to jeszcze posiadają funkcję jego monitoringu. Niezależnie od aktualnej lokalizacji, na ekranie telefonu komórkowego można na bieżąco obserwować ruch na terenie mieszkania czy domu. Sprawdza się to zwłaszcza podczas monitoringu dzieci, pracowników firmy sprzątającej czy w czasie wyjazdu za miasto. Gadżet znacząco poprawia poczucie bezpieczeństwa właścicielom mieszkania.

Elektroniczna niania

Elektroniczna niania jest popularnym gadżetem dla młodych rodziców. Ten rodzaj akcesoriów dziecięcych idealnie sprawdzi się w każdym domu. Wystarczy ustawić włączone urządzenie przy łóżeczku dziecka i wziąć ze sobą odbiornik z głośnikiem do innego pomieszczenia. Gdy tylko nasza pociecha obudzi się bądź zacznie kaszleć, elektroniczna niania szybko poinformuje o tym fakcie opiekunów. Z elektroniczną nianią nie ma potrzeby nieustannego nasłuchiwania odgłosów z dziecięcego pokoju i ciągłego przerywania codziennych zajęć.

Czytnik e-booków

Wśród czytników e-booków każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Dobrze podświetlony ekran umożliwia czytanie także po zmroku, a matowe matryce e-ink idealnie nadają się nawet na słoneczną plażę. Urządzenie nie emituje własnego światła, nie męczy oczu, można je dowolnie obracać i trzymać. Co więcej, ekrany e-ink pobierają energię wyłącznie podczas przełączania stron, dzięki czemu czytnik bez problemu wytrzyma kilka tygodni na jednym cyklu ładowania. Dostępne są także modele, w których etui zamontowano ładowarkę, nie ma więc przymusowych przerw w czytaniu na podłączanie akumulatora do źródła prądu.

Wyciskarka wolnoobrotowa

Uniwersalne wyciskarki wolnoobrotowe biją sokowirówki na głowę. Są od nich droższe, ale to urządzenia wielofunkcyjne na długie lata. Zgniatają twarde warzywa i drobne owoce, liście, zioła, kiełki, dając więcej gęstego soku, bogatego w witaminy i składniki odżywcze. Produkt końcowy nie podgrzewa się ani nie utlenia i nie musi zostać spożyty natychmiast po przyrządzeniu.

Materiał zewnętrzny