Lepsza kolokacja czy serwer dedykowany?

Nie da się zaprzeczyć, że w obecnych czasach obecność w sieci, to absolutny priorytet w każdej firmie. Problem pojawia się wtedy, kiedy przychodzi czas na to, aby wybrać najlepszego dostawcę usług hostingowych

W niektórych przypadkach wystarczy jedynie tani hosting, jednakże w wielu innych potrzeba bardziej zaawansowanych rozwiązań. Szczególnie popularne z tych drugich są kolokowanie własnych serwerów i serwery dedykowane. Co lepiej wybrać?

Czym jest hosting dedykowany?

W tym wypadku klient dostaje dostęp do całego serwera, czyli zarówno do sprzętu, jak również oprogramowania. Dedykowany hosting zapewnia działanie strony dzięki zdecydowanie lepszym zasobom i szybszym łączy, aniżeli ma to miejsce w przypadku standardowych kont hostingowych za kilka złotych. Oczywiście należy zaznaczyć, że tego typu hosting dedykowany jest także droższy, aczkolwiek, oferuje też znacznie więcej. Najczęściej serwery dedykowane są dostępne w różnych konfiguracjach, dzięki temu każdy będzie mógł wybrać coś idealnego dla siebie i dopasowanego do aktualnych wymagań. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, aby niepotrzebnie nie przepłacać i dobrać takie rozwiązania, które realnie mogą Ci się przydać.

Co to jest kolokacja?

W tym wypadku cały sprzęt dostarczany jest przez klienta. Czyli to Ty kupujesz serwer, jak również całe oprogramowanie, a następnie jest to wszystko umieszczane w firmie, która zajmuje się świadczeniem usług kolokacji. Serwerownia zadba o należytą obsługę techniczną całej infrastruktury, aby mogła ona jak najlepiej działać. Z tym rozwiązaniem wiążą się jednak naprawdę bardzo duże koszty. Nie każda firma będzie w stanie pozwolić sobie na coś takiego, dlatego też często lepszym rozwiązaniem może okazać się serwer dedykowany.

Jak więc widzisz, jest tutaj naprawdę sporo różnych czynników, które będą decydowały o ostatecznym wyborze najlepszego serwera. Ważne jest jednak to, abyś nad oboma dokładnie się zastanowił. Należy to zrobić, tym bardziej, że będzie to miało wpływ na działanie sieci w Twoje firmie. W żadnym wypadku nie należy tutaj szukać nagminnych oszczędności, gdyż często lepiej jest zainwestować, ale za to cieszyć się zawsze niezawodnym działaniem serwera. Na pewno Ci na tym zależy, więc zachęcamy Cię do przemyślenia całej sprawy.

Materiał partnera zewnętrznego