Przegląd auta. Co możemy zrobić sami?

Wypowiedź: Adam Klimek, najpopularniejszy mechanik samochodowy w Polsce, prowadzący program „Samochód marzeń – kup i zrób”, Team TOTAL.

 Wraz z rozwojem technologii i elektroniki, wiele osób samemu próbuje ulepszyć swój samochód  jednak w rezultacie często  kończy się to jego uszkodzeniem .

-Wiele programów i  urządzeń, które próbują się łączyć  z naszym samochodem, to są rzeczy nielegalne i jest w nich dużo błędów. Znam przypadki  wykasowania sterownika lub uszkodzenia sterownika przez podanie napięcia na niewłaściwy pin, więc to odradzam – mówi newsrm.tv Adam Klimek, prowadzący program ,,Samochód marzeń- kup i zrób’’.

Istnieje jednak dużo innych czynności, które spokojnie możemy zrobić sami, nie ryzykując uszkodzenia samochodu, jak np. wymiana filtrów powietrza, filtrów kabiny czy  wymiana oleju silnikowego. -Nowe samochody lubią olej, proponuję wymieniać go częściej niż wynika to z instrukcji obsługi, szczególnie w sytuacji gdy jeździmy po mieście to służy naszemu samochodowi. – mówi Adam Klimek.

Jeśli chodzi o poważniejsze naprawy, dobrze jest mieć zaufanego fachowca, któremu powinniśmy zgłaszać każdą zaobserwowaną usterkę, nawet gdy wydaje nam się drobiazgiem. -Jeżeli przeoczymy małe symptomy, to potem się okazuje, że mamy duże problemy, w tym finansowe. – dodaje Adam Klimek.

Źródło: newsrm.tv