Jak pielęgnować lakier za pomocą wosku samochodowego?
Każdy miłośnik motoryzacji wie, jak ważne jest systematyczne dbanie o swój samochód. Samochodowi maniacy często lepiej dbają o samochód niż o siebie, prowokując sarkastyczne komentarze rodziny. Samochód jest ucieleśnieniem człowieka i każdy mężczyzna chce utrzymać swój pojazd w jak najlepszym stanie, zarówno wizualnym, jak i technicznym. Wosk samochodowy nakładany jest często, a lakier odpowiada lśniącym blaskiem.
Zadbaj o swój samochód
Stan techniczny pojazdu powinien być sprawdzany co roku. Zabiegi pielęgnacyjne samochodu są mniej potrzebne. Wielu kierowców jeździ na myjnię bezdotykową raz w tygodniu (lub nawet rzadziej). Dla większości kierowców myjnia bezdotykowa jest wystarczająca. Jednak dla miłośników motoryzacji już nie. Kiedy w sobotę słońce zaczyna powoli zapadać się po horyzont, miłośnicy samochodów często wyciągają wszelkiego rodzaju szmaty, woski i płyny do czyszczenia aut.
Wosk samochodowy i ochronna warstwa lakieru
Odkurzanie samochodu to świetny sposób na utrzymanie go w czystości. Pielęgnacja lakieru jest mniej ważna. Lakier na każdym pojeździe skorzysta z wosku samochodowego. Może on sprawić, że starszy samochód będzie wyglądał jak dopiero co wyjechany z salonu, gdy zostanie odpowiednio zastosowany. Wosk samochodowy ma działanie ochronne. Może wytworzyć hydrofobową powłokę na karoserii pojazdu, która będzie chronić ją przed deszczem i zarysowaniami. Proces ten należy powtarzać cztery razy w roku, aby odpowiednio zabezpieczyć swój pojazd.
Rodzaje wosków samochodowych
Współczesny rynek kosmetyków samochodowych oferuje szeroką gamę produktów do ochrony lakieru. Oprócz preparatów myjących istnieją również woski twarde, które można rozprowadzić na powierzchni lakieru. Są to najczęściej spotykane woski, zarówno dla właścicieli samochodów, jak i profesjonalnych warsztatów samochodowych. Możemy wyróżnić następujące woski twarde:
- - naturalne,
- - syntetyczne,
- - hybryda
Woski naturalne składają się z mieszanki Carnauby i wosku pszczelego. Syntetyczny wosk twardy oparty jest na technologii polimerowej. Hybrydowe woski twarde są mieszanką wosków naturalnych i syntetycznych. Każdy z wosków chroni lakier dzięki swoim właściwościom hydrofobowym, wydłuża czas pomiędzy kolejnymi myciami samochodu i ma długą żywotność.
Wosk samochodowy - jaki wybrać?
Dobry wosk będzie chronił lakier przed czynnikami atmosferycznymi. Twarde woski mogą być prawidłowo stosowane, aby wydobyć kolor samochodu i nadać mu ten błyszczący wygląd nowego samochodu. Większość wosków występuje w dwóch wersjach: jedna dla ciemnych lakierów, druga dla jasnych. Właściciel samochodu decyduje, co jest dla niego ważniejsze: wygląd pojazdu czy trwałość powłoki woskowej. Następnie wybiera najlepszy rodzaj wosku.
Najbardziej oszałamiający efekt wizualny dają woski naturalne. Spodobają się tym, którzy uwielbiają "wet look" i dla których trwałość ma drugorzędne znaczenie. Dobry wosk naturalny zapewni również doskonałą ochronę lakieru. Wosk syntetyczny jest znacznie bardziej odporny na działanie czynników zewnętrznych. Hybrydowe woski twarde to połączenie efektów, jakie można uzyskać stosując zarówno naturalny, jak i syntetyczny wosk twardy.
To, jaki wosk samochodowy wybierzesz, będzie zależało od Twoich oczekiwań względem wosku. Warto znaleźć najlepszy wosk samochodowy, który poprawi wygląd i odporność lakieru samochodu. Ważne jest, aby wosk był łatwy w aplikacji, długo się utrzymywał i aby jedno opakowanie wystarczyło na pokrycie całego samochodu. Jeśli nadal masz pytania, jaki wosk wybrać, zapoznaj się z całym naszym wyborem lub skontaktuj się z nami mailowo. Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące wyboru odpowiedniego wosku do samochodu.Najlepsza kondycja dla każdego samochodu
Większości kierowców zależy na utrzymaniu stanu technicznego i wizualnego swojego samochodu. Mogą oni chronić swój lakier przed szkodliwym działaniem opadów atmosferycznych poprzez stosowanie wosków samochodowych. Regularne odkurzanie ochroni również wnętrze przed brudem i zanieczyszczeniami. Ważne jest, aby dbać o swój pojazd nie tylko ze względów estetycznych, ale także dlatego, że ma to znaczenie dla bezpieczeństwa.