Produkcja filmowa i telewizyjna – gdzie znajdziesz pracę kończąc ten kierunek?

Studia na kierunkach artystycznych niektórym osobom kojarzą się z problemami w późniejszym znalezieniu pracy. Jest to jeden z wielu mitów, gdyż obecnie dynamiczny rozwój wszystkich rodzajów mediów gwarantuje szereg ciekawych możliwości dla każdego absolwenta szkoły filmowej.

Kończąc szkołę filmową lub decydując się na kursy i szkolenia z tego zakresu, masz możliwość pracy nie tylko na planie filmowym, ale także na planie telewizyjnym i w reklamie, więc dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu na pewno znajdziesz swój sposób na życie.

Czego nauczysz się podczas studiów na tym kierunku?

Produkcja telewizyjna to idealny kierunek dla wszystkich chcących kreować produkty audiowizualne od samego początku aż do ich wejścia na ekrany kinowe lub telewizyjne. Podczas nauki poznasz wszystkie pięć faz produkcji filmu oraz nauczysz się kreatywnego i twórczego podejścia do powstawania różnych form audiowizualnych.

Produkcja filmowa i telewizyjna pozwala przygotować się kompleksowo do pracy producenta, producenta wykonawczego, kierownika produkcji filmowej asystenta produkcji, location managera, location sccouta oraz agenta sprzedaży, dzięki czemu możesz znaleźć pracę dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb oraz zainteresowań. Kształcenie z zakresu produkcji filmowej i telewizyjnej pozwala zyskać praktycznie umiejętności, niezbędne podczas powstawania dużych produkcji kinowych oraz innych form sztuki audiowizualnej, także z zakresu filmów krótkometrażowych, czy niskobudżetowej kinematografii autorskiej.

Podczas nauki zyskasz niezbędną wiedzę z zakresu:

  • Rozwoju projektu;
  • Preprodukcji;
  • Zdjęć filmowych;
  • Postprodukcji obrazu;
  • Promocji i sprzedaży gotowego filmu.

Gdzie uczyć się na kierunku produkcja filmowa i telewizyjna?

Kryterium wyboru szkoły filmowej, która przygotuje Cię do wykonywania zawodu, jest jej renoma i doświadczenie oraz kadra wykładowców, dzięki której zdobędziesz zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Bardzo korzystnym dla przyszłych filmowców rozwiązaniem są intensywne kursy filmowe przygotowujące do wykonywania zawodu, dzięki czemu możesz już podczas nauki doskonalić swoje umiejętności, nie tracąc czasu na kilkuletnie zgłębianie teorii. Jedną ze szkół, która oferuje dwuletnie intensywne kursy przygotowujące do zawodu kierownika produkcji oraz producenta jest Akademia Multi Art, gdzie spotkasz wielu Mistrzów polskiego kina i będziesz mógł uczyć się od najlepszych! Dzięki nauce w Akademii Multi Art produkcja telewizyjna nie będzie miała przed Tobą tajemnic i bez problemu wystartujesz na rynku oraz zaczniesz pracować na swój własny sukces w branży.

Sprawdź i przekonaj się, że warto podążać za marzeniami i wybrać zawód zgodny z Twoimi zainteresowaniami! Dzięki wyjątkowo różnorodnej ofercie Akademii Multi Art możesz rozwijać się także w innych kierunkach i stać się kolejnym polskim twórcą filmowym, który podbije nie tylko lokalny rynek, ale także zaistnieje w światowym kinie!

Kurs produkcji filmowej i telewizyjnej pozwoli Ci pracować nie tylko jako kierownik produkcji. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu możesz pracować w biurach organizujących festiwale, w kinematografii, w telewizji, w domach kultury i teatrach, czy domach mediowych, a także realizować się w pracy managera w agencjach reklamowych oraz w strukturach samorządowych i administracji publicznej. To, którą drogę wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, ale zawsze na początku musisz postawić na rozwój i edukację, bez której nie jesteś w stanie wiele osiągnąć!

 

Materiał zewnętrzny