Jak uzyskać kredyt hipoteczny w Polsce?

Wygodnie jest brać kredyt hipoteczny w Polsce, jeśli kredytobiorca jest Polakiem albo posiada Kartę Pobytu.

Wtedy bank określa minimalny procent i daje możliwość wziąć gotówkę na niedługi okres albo uzyskać kredyt hipoteczny na dłuższy okres nawet nie bardzo zamożnym klientom. Dlatego cudzoziemiec nieposiadający zbyt dużo pieniędzy może liczyć na pożyczkę dla kupna nieruchomości.

Oto jest ranking banków, które oferują najbardziej wygodne warunki dla kredytów hipotecznych i pożyczek gotówkowych.

Proszę zwrócić uwagę, że ostatnio banki polskie nie bardzo chętnie udzielają pożyczek Ukraińcom i innym ludziom z przestrzeni postsowieckiej.

Bank zajmuje się każdym klientem indywidualnie, podejmując decyzję o udzieleniu kredytu. Biorą się pod uwagę ogólna sytuacja na rynku oraz polityka wewnętrzna konkretnego banku. Każdy bank ma swoje procedury kredytowania, lista wymaganych dokumentów zależy od sytuacji kredytobiorcy. Ale dla każdego banku ważna jest pewność tego, że kredyt zostanie spłacony. Dlatego, jeśli wybór będzie między dwiema osobami, które zarabiają tak samo, przewaga będzie oddana Polakowi, albo Ukraińcowi, posiadającemu Kartę stałego pobytu, a nie osobie czasowo mieszkającej na terytorium RP.

Kredyt dla posiadaczy Karty pobytu

Posiadacze jednej z kart (Stałego Pobytu, Rezydenta UE) mogą liczyć na uproszczony proces kredytowania, dlatego, że oni stale mieszkają w Polsce. Dla nich banki na swoich stronach internetowych dają możliwość wypełnienia wniosku o kredyt online.

Taka usługa jest dostępna w mBank i Bank Zachodni WBK. Kredytobiorcy wypełniają wniosek na stronie internetowej i czekają na jego rozpatrzenie. Trzeba wpisać aktualne dane osobowe, ponieważ pracownicy banku mogą zatelefonować do pracy kredytobiorcy albo poręczycieli dla potwierdzenia zdolności finansowej klienta.

Szanse na otrzymanie pożyczki rosną u tych klientów banku, którzy już korzystali z jego usług, mają korzystną historię kredytową oraz dobrą sytuację finansową. Takim klientom bank chętnie udzieli pożyczki.

Jeśli w mBank dla otrzymania kredytu obecność klienta nie jest obowiązkowa, to w Banku Zachodnim WBK trzeba obowiązkowo przyjść, żeby podpisać umowę.

Oto jest lista niezawodnych banków polskich:

  • Wspomniane już mBank i Bank Zachodni WBK
  • ING Bank Śląski
  • PKO Bank Polski
  • Bank Pekao S.A.
  • Bank Millenium

Oto jest lista niezawodnych pożyczek pozabankowych.