Gumka do mazania - niezbędna w każdym piórniku

W szkole oczywiście uczymy się wielu przydatnych rzeczy. Najlepsze lekcje wyciągamy z popełniania błędów, a do ich wymazywania przyda się gumka do mazania. Ta przydaje się zwłaszcza na początku naszej edukacji, gdzie często dochodzi do pomyłki. Taki z pozoru prosty przedmiot może się okazać niezwykle pomocny w szkolnym życiu.

Każdy z nas na pewno starł niejedną gumkę. W końcu to ona pomaga nam pozbyć się niechcianych rzeczy i pozwala na stworzenie czegoś od nowa. Warto zadbać, aby była zawsze pod ręką w szkole czy w biurze i cieszyć się bezbłędnymi notatkami. W naszej ofercie znajdziesz odpowiednią gumkę do ścierania. 

Historia powstania gumki do mazania

W 1770 roku, Joseph Priestley - angielski chemik, filozof, pedagog i odkrywca tlenu zauważył, że kawałek kauczuku idealnie nadaje się do ścierania śladów ołówka. Grafitowy pył ściera się wraz z warstwą celulozy, jednocześnie nie uszkadzając papieru. Jedynym problemem tego rozwiązania było to, że kauczuk po kilku dniach zaczynał gnić. Przed tym odkryciem w roli gumki do mazania używano miękiszu chleba. W 1839 roku Charles Goodyear opracował proces wulkanizacji i uskutecznił kauczuk.  W 1850 roku natomiast, za sprawą amerykańskiego naukowca Hymana Lippmana, dokonano pierwszego połączenia gumki do ołówka. Ten wynalazek opatentował 8 lat później. 

Ten wynalazek na pewno zrewolucjonizował na swój sposób świat. Ołówek i gumka nawzajem się uzupełniają, przez co tworzenie notatek jest o wiele szybsze i łatwiejsze. To niezbędny przyrząd w piórniku ucznia, studenta czy pracownika biurowego. Dzięki niemu możemy błyskawicznie korektować drobne pomyłki. Gumka do mazania także ma ogromne znaczenie, ponieważ starcza na o wiele dłużej niż ta przyczepiona do ołówka. 

Gumki do mazania są najczęściej białe, lecz można spotkać takie o różnych kolorach. Z pewnością słyszeliśmy kiedyś o legendarnej gumce z niebieską częścią, która rzekomo potrafiła wymazywać niebieski tusz długopisu. W rzeczywistości, ta niebieska część jest przeznaczona do grubszych kartek, ponieważ te cieńsze może uszkodzić. Możemy oczywiście próbować wymazać nią ślad długopisu, lecz tak naprawdę będziemy ścierać warstwę papieru. 

Przełomowy wynalazek, który pomoże każdemu

Jeśli uważasz, że nie potrzebujesz gumki do mazania to, twoje dziecko już pewnie tak. Przyda się do prowadzenia schludnego zeszytu. W końcu lepiej jest wymazywać błędy niż je skreślać. W odpowiednio wyposażonym piórniku oprócz długopisów, ołówka i innych niezbędnych przedmiotów, powinna znaleźć się także gumka do mazania. Na początku edukacji uczniowie korzystają z niej raczej często i bardzo dobrze. Na błędach się uczymy i warto je popełniać, a kiedy wyciągniemy już lekcję, dobrze by było je wymazać.

Zobacz ofertę