Wpływ cynku na stal

Cynkowanie ogniowe to proces nakładania mechanicznie wytrzymałej powłoki cynku na stal. Sama powłoka cynku tworzy się po obydwu stronach stali oraz na wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni profili zamkniętych. Cynk przystaje do stali w procesie wytwarzania stopu pomiędzy stalą, a cynkiem.

Powłoka o wyjątkowej twardości

W tej chwili uważa się, że cynkowanie ogniowe to najlepsza ochrona przed korozją. Proces ten opiera się na mechanicznym nakładaniu wytrzymałej powłoki cynku na stal. Na początku następuje zanurzenie odpowiednio przygotowanych wyrobów stalowych w kąpieli płynnego cynku. Zanim jednak się to stanie wyroby te są odtłuszczane, trawione i topnikowane. Natomiast, powlekanie cynkiem opiera się na wytworzeniu stopu żelaza z cynkiem, przez co powłoka jest twarda, trwała i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Dużą zaletą jest to, że stop żelaza z cynkiem nawet po drobnych uszkodzeniach powłoki zabezpiecza wyrób przed korozją. Należy tylko dokładnie przygotować miejsce pracy i wszystko wykonać precyzyjnie. Z usługą tą można się spotkać na stronie metaltech.pl i właśnie w tej firmie można spodziewać się, że wszystko zostanie zrobione tak jak należy. Cynkowanie to można przeprowadzać w każdym środowisku, pamiętając tylko o tym, by nie doszło do zapłonu. I to właśnie dlatego proces ten jest popularny w przemyśle i znajduje szerokie zastosowanie.

 

Niezawodne połączenie

Cynk łączony ze stalą daje bardzo dobre połączenie. Ocynkowana stal jest zabezpieczona przed korozją. Powłoka jaka się wytwarza w skutek tego połączenia przez wiele lat nie wymaga wymiany. Jej trwałość można dodatkowo przedłużyć poprzez pokrycie ocynkowanej powierzchni dodatkową powłoką lakierniczą lub malarską. Antykorozyjne właściwości powłok cynkowych od razu rzucają się w oczy, ponieważ materiał ten jest wytrzymały. Powstałe w ten sposób konstrukcje przez długi czas będą służyć w danej firmie, bądź też będą stanowić idealną podporę dla poszczególnych konstrukcji na zewnątrz, ponieważ ocynkowana stal jest najlepszym zabezpieczeniem przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

 

Materiał zewnętrzny