Panele 3D - przełom w aranżacji wnętrza

Na rynku branży architektonicznej i budowlanej ciągle pojawiają się nowe rozwiązania z zakresu aranżacji przestrzeni. Jednym z nich są właśnie panele 3D, które stanowią ciekawy sposób na nietuzinkowe ozdobienie ścian. Występują w różnych kształtach, dzięki czemu z łatwością można dostosować je do swoich potrzeb. Produkowane są w kolorze białym, który można zostawić, bądź przemalować, tak by idealnie dopasować je do remontowanego wnętrza. Z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Ale co tak naprawdę o nich wiemy?

Panele ścienne 3D - rodzaje

Panele ścienne 3D to strzał w dziesiątkę dla wszystkich fanów niebanalnych rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki zastosowanemu tutaj efektowi 3D całość nabiera dynamiki i dostarcza widzowi ciekawych doznań wizualnych. Panele dekoracyjne 3D wykonywane są z gipsu, betonu, poliuretanu, płyt MDF,  a nawet z drewna. Wybór odpowiedniego materiału zależy przede wszystkim od kwestii estetycznych, technicznych oraz od przeznaczenia wnętrza.

Zdecydowanie najpopularniejszą opcją są panele wykonane z wysokogatunkowego gipsu wzmocnionego dodatkowo szklanym włóknem. Montuje się je przy użyciu kleju gipsowego lub montażowego. Ten rodzaj paneli ściennych 3D daje bardzo szerokie możliwości tworzenia różnorodnych wzorów. Dodatkowo jest on często wykorzystywany jako imitacja betonu, gdyż jest znacznie lżejszy od prawdziwych cegieł, a równie efektowny.

Panele z pianki poliuretanowej cechują się tym, że są równocześnie lekkie i wytrzymałe. Ta opcja odznacza się wyciszeniem pomieszczenia i zwiększeniem jego termoizolacji. Dodatkowo nadaje się do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Tutaj również wykorzystuje się klej montażowy w celu sklejenia ze sobą płyt. A gotowe panele można pomalować farbami akrylowymi, lateksowymi, bądź winylowymi.

Ostatni rodzaj z tych godnych uwagi to panele wykonane z płyty MDF. Wytwarzane są one z włókien drzewnych oraz związków organicznych łączących i utwardzających materiał. One również zapewniają izolację akustyczną oraz zabezpieczenie przed uciekaniem temperatury. Tak jak w wypadku poprzedników, montaż odbywa się przy użyciu kleju montażowego lub dzięki różnego rodzaju wkrętom.

panele 3D

Panele ścienne 3D w ofercie EHO muteboards

Panele ścienne 3D - cena

To rozwiązanie aranżacji ścian bez wątpienia odmieni każde wnętrze i sprawi, że nabierze ono nowego charakteru. A ile trzeba wydać na panele ścienne 3D? Cena bez wątpienia będzie zależeć od kilku czynników. Przede wszystkim zależy ona od materiałów, z których są wykonane, ilości, jaka jest potrzebna oraz od tego, czy wliczamy w cenę montaż. W sklepach panele sprzedawane są w różnych wymiarach, dlatego ciężko oszacować ich konkretną cenę. Najlepiej jest więc wybrać interesujący model i wtedy rozeznać się jak to wygląda cenowo w różnych sklepach internetowych, bądź stacjonarnych. Niektóre firmy oferują montaż w cenie, co może znacie ułatwić i usprawnić remont.

Panele podłogowe 3D - oryginalne rozwiązanie dla każdego!

Zwykle decydując się na zmianę wystroju danego pomieszczenia skupiamy największą uwagę na ścianach i meblach. Czemu więc tego nie zmienić i nie sprawić, by to podłoga grała pierwsze skrzypce? Ta wykonana w technologii 3D robi piorunujące wrażenie i z całą pewnością przykuwa uwagę. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są te, wykonane z żywic epoksydowych. Panele podłogowe 3D najczęściej znajdują swoje zastosowanie w łazienkach i kuchniach, gdyż są odporne na wodę, wilgoć, a także na ścieranie. Cena podłogi z żywicy poliuretanowej dochodzi do 300-350 złotych za metr kwadratowy, podczas gdy cena podłogi z żywicy epoksydowej to od 150 złotych za metr kwadratowy.

Panele ogrodzeniowe 3D - konkurencja dla siatek ogrodzeniowych

Możemy wyróżnić panele ogrodzeniowe 3D ocynkowane lub ocynkowane i malowane farbą proszkową. Panele 3D od paneli 2D różnią się właściwie tylko tym, że te pierwsze są dodatkowo wzmocnione przetłoczeniami. Ogrodzenie 3D wykonane jest z prętów o grubości 3,0 mm, 4,0 mm lub 5,0 mm, zgrzewanych co 5 cm w pionie i co 20 cm w poziomie. Ten rodzaj zabezpieczenia terenu charakteryzuje się dużą odpornością na korozję oraz bardzo dobrą wytrzymałością. Ich montaż nie stanowi żadnego problemu, jest łatwy i szybki.