Jaki klucz dynamometryczny wybrać? Oznaczenia rozmiarów kluczy dynamometrycznych

Klucz dynamometryczny jest niezbędny, jeśli trzeba określić jakość dokręcania połączenia gwintowego. Montaż konstrukcji budowlanych, urządzeń przemysłowych lub budowlanych w zakresie serwisu samochodowego wymaga określonej wartości momentu obrotowego dla danego połączenia. Użycie klucza dynamometrycznego pozwoli uniknąć wielu problemów i awarii, np. zerwania gwintu, zapobieżenia luźnym połączeniom elementów, mechanicznemu złamaniu śrub, czy przytrzaśnięciu i złamaniu grawerów.

Jaki klucz dynamometryczny?

Każdy produkt, w zależności od materiału, z którego jest wykonany, ma określoną wytrzymałość, a co za tym idzie ograniczenia w maksymalnej sile dokręcania. Ten próg z reguły jest wskazany w danych urządzenia, a producenci określają również wartość zalecanego momentu dokręcania. Użycie klucza dynamometrycznego umożliwia ustawienie narzędzia na żądaną wartość roboczą i pracę bez ryzyka uszkodzenia sprzętu. Generalnie klucze dynamometryczne są wykorzystywane do wykonywania takich prac jak dokręcanie połączeń gwintowych w instalacjach elektrycznych, dokręcanie połączeń śrubowych w pracy z podwoziem samochodu lub z silnikiem samochodowym, przy dokręcaniu połączeń gwintowych węży wodnych i gazowych, Oczywiście też przy montażu opon do demontażu lub montażu wozów samochodowych. Standardowy zestaw klucza dynamometrycznego to korpus ze sprężyną, uchwyt regulacyjny, zdejmowana dysza (stosowana jest głównie grzechotka), trzpień blokujący dyszę, a także zacisk do ustawionej siły aktywacji i skala pomiarowa.

Istnieje kilka klasyfikacji kluczy dynamometrycznych, główne według metody i ich zewnętrznego kształtu. Klucze dynamometryczne w postaci wkrętaka są przeznaczone do pracy z delikatnymi mechanizmami oraz podczas naprawy/montażu sprzętu i urządzeń elektrycznych. Najpopularniejszym typem są ręczne klucze dynamometryczne, które są popularne wśród majsterkowiczów, a także profesjonalistów w warsztatach produkcyjnych lub samochodowych. Istnieją również przemysłowe klucze dynamometryczne. Te z kolei wykorzystywane są do pracy z maszynami produkcyjnymi lub na zautomatyzowanych przenośnikach taśmowych. Istnieje pięć głównych typów kluczy dynamometrycznych w zależności od sposobu wyświetlania i ustawienia. Pierwszym z nich są nieregulowane klucze dynamometryczne z zadanym momentem obrotowym. Druga grupa to klucze dynamometryczne z możliwością wstępnego ustawienia momentu dokręcania. Takie klucze są dość popularne i poszukiwane wśród kupujących. Wynika to z łatwości obsługi. Trzecia grupa kluczy dynamometrycznych to klucze ze wskaźnikiem siły wskazującej. Czwarty typ klucza dynamometrycznego to narzędzie z cyfrowym wskazaniem generowanej siły.

klucz dynamometryczny z nasadkami

Jonnesway - firma z tradycjami

Wysokiej jakości profesjonalne narzędzie Jonnesway są znane w wielu krajach świata. Doskonała jakość, szeroka gama produktów, szeroki wachlarz zastosowań: od masowego odbiorcy po serwis samochodowy i przedsiębiorstwa przemysłowe. Firma Jonnesway została założona w 1982 roku na Tajwanie. Początkowo firma była producentem narzędzi ręcznych, a wraz z rozwojem zaczęła produkować profesjonalnej jakości pneumatyczne, ręczne narzędzia ślusarskie i hydrauliczne. Jonnesway to ambitna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku globalnym. Posiada już 110 dystrybutorów w 70 krajach na całym świecie. Doskonałym chwytem marketingowym było wprowadzenie zestawów narzędzi. Teraz każdy może wybrać odpowiednie narzędzie do każdego zadania (śrubokręty, grzechotki, ściągacze, klucze itp.). Zestawy narzędzi hydraulicznych do prostowania karoserii stały się prawdziwym hitem sprzedaży. Klucze grzechotkowe, które ulepszył Jonnesway, posiadają system szybkiego zwalniania (zmiana głowicy to proste naciśnięcie przycisku) oraz teleskopowy uchwyt, regulowany w zakresie 330-485 mm (ta cecha pozwala dostosować klucz nawet do najbardziej niewygodnych powierzchni). Wszystkie produkty firmy są w pełni standaryzowane i certyfikowane.

Do czego posłuży Klucz dynamometryczny Jonnesway 1/2 ?

Klucz dynamometryczny Jonnesway ½ to rodzaj klucza, który ma wbudowany dynamometr. Ta funkcja pozwala mierzyć i regulować moment obrotowy, ustawiać żądaną wartość dla różnych typów połączeń. Takie narzędzia o wysokiej precyzji są używane w obszarach, w których elementy złączne są dokręcane i ważne jest precyzyjne utrzymanie siły. Jeśli konieczne jest, aby moment dokręcania był taki sam dla wielu połączeń gwintowanych, używany jest również klucz dynamometryczny. Klucz dynamometryczny Jonnesway 1/2 znajdziesz w ofercie sklepu na https://www.narzedzia-esklep.pl/klucz-dynamometryczny-1234-60-340nm-jonnesway-p8146