Pióro Parker, czyli gwarant jakości

Wybór odpowiedniego rodzaju oraz marki pióra, w jakie zamierzamy zainwestować to bardzo ciężki wybór, nie tylko ze względu na fundusze. W takiej sytuacji warto wybrać sprawdzoną opcję, która wyróżnia się nie tylko ponadczasowym designem, ale i wysoką jakością, tak jak pióro Parker, które jest sprawnym połączeniem tych cech, dzięki czemu wyróżnia się na tle reszty piśmienniczej konkurencji.

Produkty firmy Parker oprócz wysokiej jakości, która wpływa na wytrzymałość i funkcjonowanie produktu, wyróżniają się także niebanalnym designem. Strona wizualna jest w tym przypadku równie ważna, co jakość. Wiele osób dokonuje zakupu pióra Parker ze względu na jego estetykę. Oprawa graficzna produktów Parker skupiona jest na połączeniu minimalizmu oraz elegancji, wyróżnia się użyciem metali, które zachwycają swoim wykończeniem i bijących z nich szykiem.

Pióro wieczne Parker dla wielbicieli konwenansów

Pióro wieczne to przyrząd piśmienniczy, który od setek lat w zmodyfikowanej formie podbija serce wielu osób, niezależnie od epoki i realiów, w jakich funkcjonują. Kiedyś jako synonim szyku, elegancji oraz stylu uznawano gęsie pióro, teraz jego rolę przejęło pióro wieczne Parker, które utożsamiane jest z tą samą pulą cech.

Pióro wieczne to wybór dla osób wymagających i ceniących tradycje. Dzięki niemu można wydobyć prawdziwe piękno pisma oraz z powodzeniem używać go do kaligrafii. Trzeba jednak zauważyć, że pióro wieczne nie jest tak łatwe w użytkowaniu, jak długopisy, cienkopisy czy pióro kulkowe. Posługiwanie się piórem wiecznym z powodzeniem wymaga na początku często dużej dozy staranności, cierpliwości oraz wytrwałości. Jest to spowodowane tym, że pióro wieczne opiera się przede wszystkim na umiejętnościach piśmienniczych jego użytkownika, który musi odpowiednio kontrolować siłę nacisku czy płynność ruchów, w innym wypadku może się to zakończyć rozległym wyciekiem atramentu.

Mimo wszystko pióro wieczne cechuje się niebywałą precyzją, dzięki czemu w wielu sytuacjach sprawdza się o wiele lepiej niż pióro kulkowe lub tradycyjny długopis oraz cienkopis. Pióro wieczne jest także polecane na wczesnym etapie edukacji przy nauce pisma. Pozwala ono ukształtować wygląd pisma i nauczyć cierpliwości, dokładności oraz staranności.

pióro

Pióro kulkowe Parker, czyli nowoczesne spojrzenie na tradycję

W momencie, w którym posługiwanie się piórem wiecznym jest dla nas zbyt dużym wyzwaniem, warto zainwestować w pióro kulkowe Parker. W odróżnienia od pióra wiecznego pióro kulkowe charakteryzuje się mechanizmem kulkowym, w które wyposażone są współczesne długopisy. Atrament w takim przypadku jest nanoszony bezpośrednio na kulkową powierzchnię, a następnie na papier. Pozwala to uniknąć mankamentów, które mogą wystąpić podczas użytkowania pióra wiecznego, takich jak rozlewanie się oraz plamy tuszu. Oprócz tego nie brudzi rąk oraz nie rozmazuje się na papierze. Mimo wielu zalet pióro kulkowe ma także swoje wady, takie jak to, że o wiele słabiej od pióra wiecznego nanoszą tusz na papier, zacinają się oraz potrzebują stosunkowo częstego wymienia wkładu.

Pióro Parker - cena

Jednym z najczęstszych pytań w zakresie produktów marki Parker jest kwestia finansowa. Dużo osób zastanawia się, jakie jest pióro Parker i jego cena. Wiele osób utożsamia firmę Parker zarówno z wysokiej jakości, luksusowymi produktami, jak i wysoką ceną, która jest spowodowana także pozycją lidera wśród produktów tego gatunku. Jednak pomimo obiegowej opinii, pióra Parker nie muszą kosztować kilkuset złotych, w zależności od rodzaju pióra wiecznego, jak i kulkowego ceny są bardzo zróżnicowane. Znajdziemy zarówno produkty w cenie wahającej się w okolicach 40 zł, jak i oscylujące w granicach 300 lub 400 złotych. Tak naprawdę możemy dostosować wybór pióra w zależności od naszych możliwości finansowych. Porównaj ceny w porównywarce skapiec.pl

Pióro Parker bardzo często jest wykorzystywane w formie prezentu. Dzięki opcji grawerowania sprawdza się w tej roli idealnie, pełniąc rolę eleganckiego, osobistego i wielofunkcyjnego upominku, który można wręczać przy okazji spotkań biznesowych, jak i urodzin, rocznic czy chrzcin.