Masz problem ze spłatą pożyczki online? Zapytaj pożyczkodawcę o plan B.

Kiedy potrzebujemy z jakiegoś powodu dodatkowej szybkiej gotówki, z pomocą spieszą firmy pożyczkowe. W większości z nich pożyczki dostaje się od ręki, bez zaświadczeń o zarobkach i innych czasochłonnych formalności. Ponieważ na tym rynku od dawna panuje spora konkurencja, oferty pożyczek stają się coraz korzystniejsze dla klienta, a tym samym popularność tych usług rośnie.

Szybka gotówka dostępna jak nigdy przedtem

Firmy pożyczkowe coraz bardziej idą klientom na rękę. Można liczyć na dość wysoki limit kwotowy, odległy termin spłaty, a co ciekawe również na pożyczki darmowe. A już zdecydowanie największym atutem jest z pewnością możliwość zaciągania pożyczek online. To przy dzisiejszym stopniu mobilności społeczeństwa jest wyjątkową wygodą. Można zadbać o szybką gotówkę nie odchodząc od komputera czy smartfona, podczas pracy czy jadąc pociągiem. Wizyta w placówce nie jest już konieczna, a cała procedura zajmuje maksymalnie godzinę, co w sytuacjach mocno awaryjnych bywa zbawienne.

Mało tego, stając się stałym klientem jednej firmy, można liczyć na ciekawe promocje, np. co piątą pożyczkę gratis (jak na przykład proponuje Freezl.pl), albo świąteczne, obniżone oprocentowanie. Warunkiem koniecznym jest jednak sumienność w spłacaniu wcześniejszych zobowiązań wobec pożyczkodawcy.

Problem ze spłatą pożyczki. Jakie mamy możliwości awaryjne?

To może zdarzyć się każdemu. Niby mamy plan. Pożyczamy pieniądze na określony cel, bo potrzebne są natychmiast. Na spłatę mamy np. 65 dni. To dość sporo, ponad dwa miesiące. W tym czasie otrzymamy dwie wypłaty lub świadczenia, być może czekamy jeszcze na inny przelew. Niby powinno być dobrze.

Czasem jednak okazuje się, że życie napisało inny scenariusz. Pojawiły się inne problemy, jak utrata pracy, choroba, nierzetelny pracodawca lub dłużnik itd. Słowem, nie ma pieniędzy na spłatę pożyczonej szybkiej gotówki. Najgorsze co można zrobić w takiej sytuacji, to nie podjąć żadnych działań.

Każda firma pożyczkowa ma na taką okoliczność plan awaryjny dla swoich klientów, trzeba jedynie zadzwonić i zapytać konsultanta. Sprawdzi sytuację i podpowie sposób działania. A możliwości są takie:

  • Przesunięcie terminu spłaty. To możliwość często obciążona dodatkową opłatą manipulacyjną, ale za te pieniądze można kupić sporo czasu. Przeważnie firmy dopuszczają odroczenie spłaty o 7,14 lub 30 dni.
  • Kolejna pożyczka na spłatę poprzedniej. Pożyczkodawcy dają możliwość takiego refinansowania w momencie, kiedy potrzebujemy dłuższego okresu na spłatę. Po prostu wcześniej uzyskana szybka gotówka zostaje spłacona nową, a klient ma znów 65 dni na uregulowanie zobowiązania.

Po wyczerpaniu poprzednich możliwości trzeba się liczyć z tym, że pożyczkodawca rozpocznie postępowanie windykacyjne. Tak naprawdę nadal mamy możliwość spłaty pożyczki online, bo procedura zaczyna się od upomnień telefonicznych, mailowych oraz listowych, przy czym każde upomnienie zwiększa podstawową kwotę zadłużenia o kolejne opłaty. Na tym etapie warto rozwiązać swój problem, aby windykacja nie weszła w fazę sądową i komorniczą, bo to wygeneruje już o wiele większe koszty.

Plan B na wypadek problemów ze spłatą pożyczki online warto zresztą poznać wcześniej, czyli po prostu przeczytać dokładnie warunki, jakie proponuje wybrana firma. Pożyczkodawcy działający profesjonalnie udostępniają wszystkie potrzebne klientom informacje, wraz terminami i opłatami. Oferują także pomoc konsultantów, którzy objaśniają zawiłe zapisy. Dlatego ważne jest, aby decydować się na współpracę i uzyskanie szybkiej gotówki wyłącznie od takich firm.