Czy wymiana komputerów w firmie jest konieczna?

Wymiana oprogramowania i komputerów w firmie na pewno jest bardzo kosztowna, ale czy w ogóle jest konieczna? Może lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w serwer VPS?

Wymiana oprogramowania, z którego korzysta kilkunastu i więcej pracowników oraz modernizacja komputerów niosą za sobą ogromne wydatki. A im bardziej zaawansowany system zarządzania firmą, tym wyższe koszty. Programy komputerowe mają coraz większe możliwości, ale jednocześnie mają coraz większe wymagania sprzętowe. Dlatego, by przedsiębiorca nie musiał ponosić ciągłych kosztów modernizacji powinien skorzystać z opcji hostingu oprogramowania, czyli zainstalować programy na wirtualnym serwerze VPS.

Z ofertą ultraszybkich serwerów VPS można zapoznać się na stronie: https://www.nazwa.pl/vps/.

Nowe oprogramowanie w firmie

Jeżeli w firmie system jest użytkowany przez wielu pracowników na oddzielnych stanowiskach, to przedsiębiorca ma do wyboru jedną z trzech opcji instalacji oprogramowania, czyli: instalację programu na wszystkich komputerach, na własnym serwerze albo na serwerze VPS.

Wybór pierwszej opcji wiąże się ze sporymi kosztami związanymi z zakupem nowego oprogramowania i sprzętu albo modernizacją obecnego (pamięć RAM, procesory, system Windows, pakiet Office). Innym sporym wydatkiem jest w tym przypadku zakup serwera, który jest konieczny do przechowywania bazy danych. W przyszłości pojawią się kolejne wydatki związane z coraz większymi wymaganiami sprzętowymi oprogramowania. Można zatem albo ciągle inwestować w sprzęt, albo zainstalować programy na serwerze. W przypadku tego drugiego rozwiązania parametry komputerów nie mają wpływu na szybkość działania programu, gdyż praca odbywa się na serwerze.

Kupno własnego serwera to duży wydatek jednorazowy oraz kolejne, gdyż serwer musi być modernizowany. Zatem to rozwiązanie jest opłacalne tylko dla firm działających w branży IT.

Trzecie rozwiązanie wydaje się najlepszym, gdyż instalując oprogramowanie na serwerze VPS, korzysta się z hostingu aplikacji i nie trzeba martwić się o sprzęt, bezpieczeństwo czy rozwój infrastruktury. Korzystanie z programów odbywa się na serwerze, więc parametry sprzętu nie są istotne. Komputery firmowe muszą jedynie spełniać podstawowe wymagania podłączenia do serwera. Nie ma zatem potrzeby modernizacji sprzętu. W sytuacji zwiększenia potrzeb należy tylko wybrać rozszerzony pakiet VPS. Ta opcja jest dużo tańsza, gdyż nie wymaga wymiany sprzętu i zakupu własnego serwera oraz dbania o infrastrukturę. Działaniem aplikacji, bezpieczeństwem itp. kwestami zajmuje się administrator.

Możliwości serwera VPS

Serwer VPS to wydzielona część serwera dedykowanego, oferująca takie same funkcjonalności, ale przy znacznie niższych kosztach. Jest bardziej elastyczny niż hosting współdzielony, można go dopasować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. W przypadku większego ruchu na firmowej stronie serwer VPS zapewnia bezpieczeństwo i gwarantowane zasoby przypisane do usługi. Daje możliwość indywidualnego konfigurowania ustawień.

Serwery VPS NVMe są łatwe w obsłudze i gwarantują optymalne parametry wydajności i szybkości. Mają także dużą ilość pamięci RAM, szybkie procesory i bardzo wydajne macierze RAID z dyskami NVMe, działające z szybkością 1 Gbps. Do wyboru są trzy wersje, tj. NVMe Start, NVMe Biznes oraz NVMe Pro.

Do najważniejszych zalet serwerów VPS zalicza się: pełną wirtualizację KVM, ultraszybkie dyski NVMe, separację instancji, darmowy dedykowany IPv4, niskie obciążenie serwera, pełną kontrolę Root, panel do zarządzania, gotowość do działania w 15 sekund oraz najwyższą klasę standardu ANSI/TIA 942 – TIER IV z gwarancją dostępności usługi na poziomie 99, 999% (SLA).

 

Materiał zewnętrzny