Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Bardzo łatwo można zauważyć, że w naszym kraju zainteresowanie chirurgią plastyczną systematycznie wzrasta z roku na rok. Tym samym również zwiększa się wartość tego rynku, co odzwierciedla raport firmy badawczej PMR na ten temat. Ubiegły rok pobił kolejny rekord pod tym względem, gdyż wartość rynku chirurgii plastycznej wyniosła wówczas więcej niż 200 milionów złotych. Wzrost w stosunku do roku 2012 wyniósł zatem 12 procent.

W raporcie uwzględnione zostały operacje i zabiegi chirurgii plastycznej, które odbywały się zarówno w placówkach prywatnych, jak i te finansowane przez NFZ. Chodzi tutaj między innymi o takie zabiegi jak rekonstrukcja piersi po mastektomii czy też usuwanie blizn spowodowanych oparzeniami.
Z badań wynika, że wśród najpopularniejszych operacji plastycznych, na jakie decydują się kobiety w Polsce, znajduje się powiększanie piersi, korekta nosa oraz lifting twarzy.

Skąd ta popularność chirurgii plastycznej?

Coraz więcej osób przestaje się wstydzić korzystania z możliwości jakie daje nam medycyna estetyczna. Na każdym kroku można dowiedzieć się z wszelkiego typu mediów o tym, że któraś ze znanych osób poddała się operacji plastycznej, dzięki czemu zaczynamy to traktować jak coś zupełnie normalnego. To jednak nie jedyna przyczyna wzrostu zainteresowania takimi zabiegami. Jak się okazuje, to co przekonuje bogacących się Polaków do korzystania z usług chirurgów plastycznych, to w głównej mierze stałe ceny. W połączeniu ze zmianami kulturowymi, o których wspomniano już wyżej, daje to efekt zwiększonego zainteresowania tym rynkiem.

Raport na temat chirurgii plastycznej w naszym kraju wskazuje również jasno, że zastosowanie nowoczesnych technologii jest kolejnym bardzo ważnym argumentem zachęcającym do korzystania z zabiegów. Wszelkiego rodzaju kliniki, które zajmują się tego typu działalnością, cały czas starają się poszerzać swoją ofertę, chociażby o coraz popularniejszą ginekologię estetyczną, co przyciąga uwagę sporego grona klientek. Dodatkowo, bardzo zachęcający jest fakt, iż dzięki nowym technologiom, zabiegi chirurgii plastycznej są nie tylko mniej inwazyjne, ale również znacznie skuteczniejsze.Zabiegi na twarz

Chcąc skorzystać z usług chirurga plastycznego, możemy to zrobić w około 300 placówkach na terenie całego kraju. Większość z nich to kliniki, gdzie znajduje się zarówno część szpitalna, jak i ta przeznaczone na usługi konsultacyjne. Nie powinniśmy się jednak spodziewać ogromnych wyspecjalizowanych placówek, które można zobaczyć w telewizji, są one bowiem w mniejszości. Nieskomplikowane zabiegi estetyczne wykonuje się też w niektórych przychodniach.

Trzeba jednak pamiętać, że wzrost zainteresowania zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej jest równoznaczny z dłuższym okresem oczekiwania na nie. Kolejki do najlepszych chirurgów plastycznych w Polsce są naprawdę długie. Na zabieg czy nawet na wizytę u tych najbardziej rozchwytywanych musimy czekać nawet dwa lata.

Najpopularniejsze zabiegi w Polsce

Ankietę dotyczącą najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej w naszym kraju wypełniło 287 lekarzy. Na jej podstawie można stwierdzić, że polscy pacjenci najczęściej decydują się na zastosowanie toksyny botulinowej, którą wskazało aż 87 procent ankietowanych. Na kolejnych miejscach znalazły się wypełniacze, takie jak chociażby kwas hialuronowy oraz mezoterapia. Wniosek jest zatem taki, iż Polacy przede wszystkim wybierają te zabiegi, które zmniejszają widoczność zmarszczek, ale co bardzo ciekawe, wśród klientów jest coraz więcej mężczyzn.

Popularność botoksu
Zabiegi z użyciem botoksu zaleca się głównie osobom przed 40 rokiem życia, które pragną dłużej zachować młody wygląd twarzy. Botoks doskonale zmniejsza widoczność zmarszczek mimicznych, co jest niezwykle istotne zwłaszcza dla osób, które w pracy muszą konkurować z młodszymi pracownikami. Co więcej, zabieg ten nie należy do specjalnie drogich, nie powoduje bólu, a jego wykonanie jest łatwe. Wstrzyknięcie botoksu jest poza tym bezpieczne i trwa dosłownie kilka chwil. Dlatego też, pacjenci chętnie wybierają właśnie ten zabieg.

Jaki wypełniacz wybrać?

Stosowanie wypełniaczy, a zwłaszcza tych na bazie kwasu hialuronowego jest tak popularne z uwagi na fakt, iż dzięki nim nasza twarz może ponownie nabrać zdrowego, młodego wyglądu bez efektu sztuczności. Sprawdza się to doskonale w przypadku osób pragnących uzupełnić ubytki tkanki, jakie powstają w miarę starzenia się naszej skóry, ale oczywiście też w celu uzupełnienia głębokich zmarszczek.
Zarówno botoks, jak i wypełniacze, zalicza się do grupy „zabiegów lunchowych”, ze względu na to, iż zabieg nie trwa dłużej niż przeciętna przerwa na lunch i można po nim niemal natychmiast wrócić do wykonywania naszych obowiązków. Zgodnie z zaleceniami lekarzy, warto jednak dać sobie kilka dni na dojście do siebie, choć czas powrotu do naszego typowego wyglądu jest naprawdę krótki. 

Ponad połowa lekarzy zajmujących się chirurgią plastycznych zauważyła spory wzrost liczby pacjentów, ale co bardzo istotne rośnie również ilość doświadczonych specjalistów, którzy są uprawnieni do wykonywania tego rodzaju zabiegów. Ponadto polepszają się również ich kwalifikacje, dzięki czemu zabiegi wykonywane w naszym kraju znajdują się na najwyższym poziomie.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem http://klinikamurano.com/