Jakie są zalety plastikowych sanek? Podpowiadamy

Jazda na sankach to jedna z największych przyjemności, które na nas czekają każdej zimy. Oczywiście, różnie to bywa z ilością śniegu, natomiast jest to zabawka łącząca pokolenia. Korzystali z niej nasi dziadkowie, rodzice, a teraz padła kolej na nas. Sanki potrafią rozpędzić się do zawrotnych prędkości, a to już jest ogromna frajda dla dzieci. Wyjście na sanki również jest okazją do integracji pomiędzy rodzicami a dziećmi. O ile przyzwyczailiśmy się do sanek metalowych bądź drewnianych, to postanowiliśmy wziąć na tapetę ich plastikowy odpowiednik. Dlaczego warto je kupić? Dowiecie się o tym z naszego tekstu.

Lekkość i łatwość przeniesienia z miejsca na miejsce

Przez wiele lat byliśmy przyzwyczajeni do tego, że sanki ważyły niemało. Często musieliśmy prosić czy to rodziców, czy też starsze rodzeństwo, by je nam przenieśli. Dodatkowo przechowywało się je w piwnicach oraz innych miejscach, bo ich rozmiary były obiektywnie ujmując, niemałe. Plastikowe sanki idealnie sprawdzą się już nawet dla najmłodszych dzieci, ponieważ są one bardzo lekkie, co sprawia, że nie trzeba mieć ogromu siły, by je wziąć ze sobą. Jako, że plastik jest łatwy w konserwacji, to wystarczy je wyczyścić szmatką po ślizganiu się na śniegu i bez problemu można je przechowywać w domu. 

Samo wniesienie plastikowych sanek będzie dla dziecka łatwiejsze, jeżeli mieszka ono na wysokim piętrze. Metalowe czy drewniane sanki swoje ważą, a w przypadku gdy rodziców nie ma w domu może być z tym ogromny problem. Oczywiście, plastikowe sanki nie są pozbawione wad, bo o wiele łatwiej jest się przeziębić z racji tego, że są one niższe i bariera pomiędzy ciałem a zimnym podłożem jest niewielka. Nie zmienia to jednak faktu, że argument wagowy jest zdecydowanie na plus.

Są o wiele tańsze niż tradycyjne odpowiedniki

Szukając argumentów za zakupem plastikowego odpowiednika sanek, nie można zapomnieć, że są one tańsze. Trzeba oddać plastikowym sankom, że można je kupić za mniej niż 100 zł, natomiast chcąc zainwestować w drewniane czy też jeszcze inne sanki, musimy zapłacić więcej. Jest to mocny argument w przypadku, w którym mamy parę dzieci i chcemy, żeby każde z nich miało swoje sanki, a nie musiało pożyczać od innych. 

Obecnie żyjemy w czasach, w których każdy grosz ma znaczenie i rodzice niekoniecznie muszą chcieć wydawać za sanki ponad 200 zł gdy są inne wydatki. Plastikowy odpowiednik daje równie wiele frajdy co ślizgi na drewnianych i nie jest to żaden gorszy rodzaj, a na pewno będzie można znaleźć też wielu entuzjastów tego rozwiązania.

Mają dużą zaletę w postaci hamulców

Każdy kto jeździł na sankach ten wie, że najgorsze co mogło się zdarzyć to obiekt, który nagle stawał na naszej drodze. Czy to drzewo, czy też inny człowiek - zawsze obawialiśmy się konsekwencji takiego zdarzenia. Jazda na sankach zawsze była, jest i będzie obwarowana pewnym ryzykiem. Plastikowe sanki jednak mają pewien mechanizm, który znacząco zwiększa bezpieczeństwo. Są to hamulce, które właśnie w razie nagłego niebezpieczeństwa będą mogły służyć jako narzędzie ratujące nasze zdrowie.

Artykuł partnera