Odkurzacz piorący – kiedy szczególnie okaże się pomocny?

Tapicerki i dywany potrafią prezentować się we wnętrzu naprawdę efektownie, a niekiedy nawet elegancko i luksusowo. Niestety ich wadą jest to, że szybko ulegają zabrudzeniom, które mogą wnikać głęboko we włókna. Jak zachować ich czystość? Oczywiście używając odkurzacza piorącego! Dowiedz się, kiedy szczególnie warto zainwestować w ten sprzęt i dlaczego naprawdę warto go posiadać.

Czym jest odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący to urządzenie, które pozwoli Ci zachować czystość dywanów, wykładzin i tapicerek, a co tym idzie – dłużej cieszyć się ich miękkością i dobrym wyglądem. Korzystając z odkurzacza piorącego, wystarczy wykonać zaledwie jeden ruch roboczy, aby rozmiękczyć i usunąć zabrudzenia z włókien dywanu czy tapicerki. Ze zbiornika z wodą pod dużym ciśnieniem aplikowany jest strumień z detergentem, który zmiękcza zabrudzenia i odrywa je od włókien. Następnie woda z zabrudzeniami są zasysane przez odkurzacz do zbiornika przeznaczonego na zanieczyszczenia.

Zaawansowane modele odkurzaczy piorących mogą także mieć funkcję suszenia. Wówczas czyszczona powierzchnia może być użytkowana niemal natychmiast po praniu. Jest to funkcja bardzo cenna szczególnie w miejscach, w których nie ma dobrego systemu wentylacji lub tam, gdzie trzeba szybko przygotować dywany lub tapicerki przed przybyciem gości.

Dlaczego warto mieć odkurzacz piorący?

Dywany, wykładziny i tapicerki szybko ulegają zabrudzeniom, a niestety również trudno się je czyści. Jeśli zabrudzenia wnikną głęboko we włókna i strukturę dywanu, wówczas ten bardzo szybko traci swoje walory wizualne. Długo nieczyszczone dywany i tapicerki mogą już nigdy nie odzyskać swojego pierwotnego uroku. Jeśli zatem chcesz zachować ich atrakcyjną prezencję, zainwestuj w odkurzacz piorący, który pozwoli Ci na bieżąco pozbywać się uciążliwych zabrudzeń.

Szczególnie istotne w utrzymaniu czystości są tapicerki – zarówno w meblach domowych, jak i w samochodach. Meble i samochody często odsprzedajemy, a dobrze zachowana tapicerka jest argumentem za utrzymaniem atrakcyjnej ceny sprzedaży.

Kiedy szczególnie warto pomyśleć o odkurzaczach piorących?

Odkurzacz piorący jest w zasadzie obowiązkowym elementem wyposażenia firm, które utrzymują czystość w hotelach i różnego rodzaju centrach konferencyjnych czy biznesowych. Ich prezencja musi być nienaganna, dlatego dbałość o czystość i stan dywanów i tapicerek jest tam szczególnie istotna.

W warunkach domowych odkurzacz piorący także może okazać się nieodzowny. Szczególnie w domach, w których mieszkają małe dzieci lub trzymane są zwierzęta. W ich obecności znacznie łatwiej o zabrudzenia.

Gdzie kupić odkurzacz piorący?

Jeśli szukasz odkurzacza piorącego z najwyższej półki w dobrej cenie, odwiedź sklep narzędziowy Emast. Znajdziesz tam markowy asortyment, firmowany znakami najlepszych na rynku producentów sprzętu do utrzymywania czystości w domu, ogrodzie i przemyśle.

Artykuł partnera