Nieznany numer? Pomożemy Ci dowiedzieć się, kto dzwonił!

Jak sprawdzić numer na moim telefonie?

To bardzo proste! To bardzo proste! Wystarczy, że wpiszesz interesujący Cię numer telefonu i klikniesz przycisk z lupą, który przeniesie Cię na podstronę zawierającą wszystkie informacje, jakie posiadamy na temat tego numeru.

Podstrona numeru zawiera wiele przydatnych informacji, które pomogą Ci dowiedzieć się, do kogo należy dany numer.

Liczymy na Ciebie! Będziemy mogli wykorzystać Wasze komentarze do wszystkich poszukiwanych przez nas numerów, aby stały się one wartościowe i przydatne dla innych użytkowników. Nigdy nie wiadomo, kiedy Twoja pomoc może się przydać w identyfikacji nieznanego numeru. Sprawdź: Kto dzwonił

Czy numer telefonu jest informacją osobistą?

Nie ma jednej właściwej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od kontekstu. Zacznijmy od podstaw, czym jest numer telefonu. Numer telefonu to ciąg znaków zawierający cyfry, który jednoznacznie identyfikuje abonenta sieci telefonicznej.

Należy wrócić do meritum i zastanowić się, czy na którymkolwiek etapie jest on łączony z innymi informacjami, które pozwolą na jednoznaczną identyfikację konkretnych osób fizycznych, takimi jak imię, nazwisko czy adres. Wszystko zależy od tego, jak zinterpretuje to osoba weryfikująca. Nikt nie może zagwarantować, że prezes UODO w przypadku kontroli w Twojej firmie podzieli Twoje zdanie.

Jeżeli numer telefonu zostanie użyty w połączeniu z innymi danymi, takimi jak e-mail, imię, nazwisko, czy adres zamieszkania, zostanie uznany za dane osobowe. Sam numer telefonu nie jest wystarczającą informacją. Nasza baza jest zbiorem numerów telefonów, które są powiązane z różnymi instytucjami, firmami lub organizacjami. Lista ta może być traktowana jako anonimowa i dlatego nie może być wykorzystana do identyfikacji osób.

Więcej nowinek technicznych znajdziesz na https://spokeo.pl/tech

smartfon

Jak mogę zablokować niechciany numer?

Kolejna oferta bankowa, czyli kolejna próba kradzieży danych osobowych! Każdy smartfon z systemem Android lub iOS ma możliwość zablokowania niechcianego numeru telefonu. Można to zrobić bezpośrednio z telefonu. Blokować połączenia przychodzące można z poziomu ustawień fabrycznych telefonu. Nie ma potrzeby pobierania aplikacji. Wystarczy kilka kliknięć, aby zablokować niechciane połączenia i ułatwić nam życie.

Jak zablokować numer u operatora?

Operatorzy nie mają w tej chwili możliwości blokowania poszczególnych numerów telefonów. Operator będzie blokował połączenia przychodzące z numerów zastrzeżonych lub blokował SMS-y z numerów premium. Jeśli chcesz zablokować połączenia przychodzące z numeru zastrzeżonego, aktywuj usługę ACR. Do osoby próbującej się do nas dodzwonić z zastrzeżonego numeru telefonu zostanie wysłany komunikat: "Abonent, którego numer wybrałeś NIE przyjmuje połączeń z numerów zastrzeżonych." Aby się do niego dodzwonić, należy włączyć prezentację numeru.

Więcej do przeczytania na https://spokeo.pl/