Comarch ERP XT – zobacz, jakie korzyści oferuje program do zdalnego zarządzania małą firmą

Comarch ERP XT to ekosystem aplikacji, działający na każdej platformie, stworzony specjalnie z myślą o sprawnym zarządzaniu firmą. Oferuje nie tylko fakturowanie online, prowadzenie księgowości i  magazynu, ale także jako jeden z nielicznych programów dostępnych na rynku, raporty sprzedaży i rentowności w module Business Intrelligence. A co najważniejsze w  aspekcie ochrony i bezpieczeństwa danych, obsługuje RODO poprzez wbudowany moduł Administratora Danych Osobowych.

Comarch ERP XT

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić zarządzanie firmą bez wsparcia nowoczesnych narzędzi informatycznych.  Comarch ERP XT to nowoczesny system składający się z kilku niezbędnych w tym procesie modułów. Użytkownik może wybrać zgodnie z własnymi potrzebami zestaw odpowiednich elementów programu. W ten sposób, czyli płacąc tylko za te moduły, które są mu aktualnie potrzebne, można zoptymalizować koszty obsługi informatycznej firmy. Oczywiście system można rozbudowywać i dodawać kolejne moduły wraz z rozwojem firmy i kolejnymi potrzebami.

Fakturowanie online

Wystawianie faktur to chyba najbardziej pracochłonna i skomplikowana czynność w zakresie prowadzenia firmy. Z aplikacją Comarch ERP XT można ten proces znacznie skrócić i uprościć.  Wystawienie faktury online to kwestia nawet 10 sekund, wystarczy dodać kontrahenta poprzez podanie numeru NIP (reszta danych zostanie automatycznie pobrana z bazy GUS) i nazwy produktów i usług. Program umożliwia także szybkie wysłanie faktury drogą elektroniczną do kontrahenta. Dzięki aplikacji Comarch ERP XT szybko i sprawnie wystawisz podstawową fakturę VAT, fakturę VAT marża, fakturę Pro- forma, fakturę zaliczkową i walutową. Moduł Fakturowanie online pozwala także ewidencjonować sprzedaż na podstawie rachunków, czyli w modelu uproszczonym sprzedaży oraz sprzedaży detalicznej na podstawie paragonów. Wychodząc naprzeciw potrzebom firm zajmujących się sprzedażą detaliczną, w celu wygodniejszej obsługi klienta, wprowadzono także moduł POS działający na urządzeniach mobilnych (smart fony, tablety). Użytkownicy w zakresie wystawiania faktur mogą także skorzystać z mobilnej aplikacji działającej na telefonach zarówno z systemem Android, jak i iOS.  Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii Comarch ERP XT zawiera szereg usprawnień pracy, m.in.:

 • możliwość dodawania towarów na fakturę poprzez odczytywanie kodów kreskowych za pomocą kamery telefonu,
 • automatyczne podpowiedzi,
 • podpowiedzi o ważnych terminach (np. termin złożenia deklaracji podatkowej czy wysłania dokumentacji do ZUS),
 • wymiana danych z systemami bankowości elektronicznej,
 • edytor wydruków i szablonów mailli (to bardzo cenna funkcja w aspekcie identyfikacji wizualnej firmy, pozwala na stworzenie własnego unikalnego wzoru dokumentów sprzedaży).

Moduł Fakturowanie online systemu Comarch ERP XT umożliwia także zarządzanie fakturami zakupu i kosztowymi. Aplikacja, dzięki wykorzystaniu technologii OCR, pozwala na dodanie tego rodzaju faktur w sposób automatyczny. Wystarczy wskazać plik na dysku w przypadku aplikacji WWW lub zrobić zdjęcie faktury w przypadku aplikacji na urządzenia mobilne. Program sam rozpozna kontrahenta, datę wystawienia oraz wartość z faktury i wprowadzi je do obiegu dokumentów wewnątrzsystemowych w firmie. Zeskanowanie 20 dokumentów co miesiąc jest bezpłatne.

Księgowość online

Program Comarch ERP XT wpisuje się obowiązujący dzisiaj trend, czyli prowadzenia dokumentacji finansowej z pomocą Internetu. Umożliwia prowadzenie księgowości online za pośrednictwem chmury Comarch na zasadach KPiR (Księgi Przychodów i Rozchodów) lub pełnej Księgowości Kontowej. Warto zaznaczyć, że program jest na bieżąco aktualizowany w zakresie przepisów podatkowych, co gwarantuje zgodność rozliczeń z aktualnie obowiązującymi przepisami. Przedsiębiorca może być spokojny, że nie popełni żadnego błędu i nie na razi się na konsekwencje finansowe. A spokój, poza czasem to dzisiaj rzecz najcenniejsza w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej.  Prowadzenie KPiR jest proste i intuicyjne, oprócz licznych usprawnień automatyzacji pracy operatora w module można wykonać m.in.:

 • prowadzenie rejestru VAT sprzedaży i zakupu,
 • prowadzenie zapisów Księgi Przychodów i Rozchodów,
 • obliczenie i wysyłka deklaracji: VAT-7, VAT-UE, PIT-36 i PIT-36L,
 • rozliczenia właścicieli,
 • ewidencję i rozliczenie wynagrodzeń pracowników,
 • ewidencję wyposażenia oraz środków trwałych,
 • ewidencję dokumentów środków trwałych,
 • wprowadzanie dokumentów kosztowych do systemu poprzez mechanizm odczytywania plików PDF i zdjęć, Comarch OCR.

Dzięki zastosowaniu szeregu usprawnień, prowadzenie księgi handlowej w systemie Comarch ERP XT jest równie proste i intuicyjne, jak prowadzenie KPiR. Moduł Księga Handlowa pozwala m.in. na:

 • generowanie plików JPK i wysyłkę do urzędu skarbowego,
 • prowadzenie rejestru VAT sprzedaży i zakupu,
 • prowadzenie zapisów Księgi Handlowej,
 • wygenerowanie wzorcowego planu kont oraz dostosowanie go do wymogów swojej firmy,
 • wprowadzenie wielu okresów obrachunkowych i kopiowanie ich ustawień przy tworzeniu kolejnych,
 • generowanie zestawień obrotów i sald na wskazanych kontach z wykorzystaniem kreatora zestawień,
 • obliczenie i wysyłka deklaracji: VAT-7, VAT-UE, PIT-36 i PIT-36L,
 • wprowadzanie dokumentów kosztowych do systemu poprzez mechanizm odczytywania plików PDF i zdjęć – Comarch OCR.

System Comarch ERP XT w zakresie prowadzenia księgowości to idealna opcja zarówno dla przedsiębiorców prowadzących księgowość we własnym zakresie, jak i tych, którzy ten zakres obowiązków przekazali firmie zewnętrznej. Aplikacja, za sprawą mechanizmu (Internetowa Wymiana Danych) umożliwia wysyłanie dokumentów do biura rachunkowego.

Magazynowanie online

Efektywne zarządzanie magazynem to dzisiaj klucz do biznesowego sukcesu. Moduł magazyn umożliwia nie tylko ewidencję stanów magazynowych sprzedawanych produktów, ale także sprawne i szybkie przeprowadzanie inwentaryzacji, czynności tak nielubianej chyba przez wszystkich przedsiębiorców.  Moduł Magazyn to narzędzie stworzone z myślą nie tylko o firmach obsługujących sprzedaż w modelu B2B, ale także prowadzących własny sklep internetowy. Moduł Magazyn pozwala obsłużyć:

 • przyjęcia i wydania towarów z magazynu – ważnym aspektem jest to, że dzieje się to automatycznie po wprowadzeniu dokumentów przychodowych i kosztowych,
 • kontrolę stanów magazynowych i blokadę sprzedaży poniżej tych stanów,
 • możliwość wyboru, które towary mają mieć kontrolowany stan, a które nie,
 • obsługę kodów EAN, co znacznie usprawnia pracę z wykorzystaniem czytników kodów kreskowych,
 • przeprowadzenie inwentaryzacji posiadanych towarów,
 • przeprowadzenie spisu z natury.

Obsługa stanów magazynowych w programie prowadzona jest w oparciu o metodę FIFO (First In First Out).

Wiedza – klucz do sukcesu

Sprawne zarządzanie firmą wymaga dostępu do aktualnych informacji o stanie sprzedaży i rentowności konkretnych produktów. Tylko w ten sposób można podejmować prawidłowe decyzje w odpowiednim czasie. Moduł BI POINT to narzędzie umożliwiające analizę najważniejszych danych w firmie. W Business Intelligence wszystkie zebrane dane prezentowane są w jasny i przejrzysty sposób, najczęściej w formie wykresów lub tabeli. Ponadto przedsiębiorcy mogą sami zdecydować, które dane chcą analizować i wskazywać zakresy czasowe analizy. Ten moduł docenią zarówno duże firmy, jak i mali przedsiębiorcy. Zaledwie za 9 zł netto miesięcznie otrzymujemy narzędzie, które:

 • w czasie rzeczywistym pokazuje i analizuje nasze dane z bazy,
 • jest dostępne zarówno poprzez przeglądarkę WWW, jak i na urządzeniach mobilnych typu tablet czy smartfon,
 • pozwala na pełną customizację prezentowanych danych i analiz,
 • nie wymaga specjalistycznej wiedzy w tworzeniu raportów,
 • odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące Twojego biznesu,
 • działa w każdym miejscu i o każdym czasie,
 • dostardza konkretną wiedzę o każdym obszarze Twojej firmy.

Bezpieczeństwo i ochrona danych

Moduł Administrator Danych Osobowych został stworzony z myślą o ochronie danych osobowych. Kontrahenci, partnerzy i klienci przekazując nam swoje dane, chcą być pewni, że nie zostaną one wykorzystane w innym celu, niż przewidziano to w przepisach. Dzięki Comarch ERP XT spełnisz wszystkie wymagania stawiane firmom przez RODO (Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych).

Podsumowanie

Comarch ERP XL to kompletny system do zarządzania firmą, z którego obecnie korzysta już ponad 80 000 firm w Polsce. Wydaje się, że tak duża popularność, to nie zasługa reklamy (choć pewnie i także), ale wymiernych korzyści, jakie oferuje program przedsiębiorcom. Pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale także i pieniądze. Jeśli chcesz się przekonać osobiście, dlaczego aplikacja Comarch ERP XT jest tak często wybierana przez firmy, to pobierz program do fakturowania i testuj za darmo.

Testuj za darmo aplikację do zarządzania firmą www.erpxt.pl

Artykuł zewnętrzny