4 powody, dla których warto kupić alkomat

Jeśli nadal zastanawiasz się nad kupnem alkomatu i rozważasz wszelkie za i przeciw – ten artykuł jest dla Ciebie. Przeczytaj go, jeśli nie wierzysz, że alkomat może Ci przynieść wiele korzyści.

„Po co mi alkomat? Przecież i tak nie jeżdżę po alkoholu!” – może powiedzieć większość z nas. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że nawet następnego dnia po zakrapianej imprezie możemy mieć jeszcze w organizmie alkohol, który z łatwością zostanie wykryty przez policyjny alkomat. Możemy uniknąć przykrych konsekwencji wykonując badanie własnym urządzeniem. Dlaczego jeszcze warto kupić alkomat?

Zachowasz umiar

Kiedy będziesz mieć pod ręką alkomat, będziesz mieć możliwość badania się jeszcze podczas imprezy. Dzięki temu zachowasz umiar w piciu i unikniesz kaca następnego dnia. To dobry sposób na ograniczenie ilości wypijanego alkoholu, pamiętaj jednak, że zanim wykonasz badanie, musi upłynąć około 30 minut od wypicia ostatniego kieliszka – przestrzega ekspert z portalu http://www.kalibracja-alkomatu.pl/kalibracja-alkomatow-katowice.html. W przeciwnym razie do urządzenia mogą dostać się kropelki alkoholu i uszkodzić sensor, czyli serce alkomatu. Jeśli do tego dojdzie, stracisz gwarancję na naprawę.

Skontrolujesz nietrzeźwego, który chce prowadzić

Impreza dobiega końca, a pijany kolega chce wracać do domu samochodem? Jeśli nie docierają do niego słowa innych uczestników zabawy, że nie może prowadzić w takim stanie, poproś go o dmuchnięcie w alkomat. Prawdopodobnie jego zapał nieco ostudzą cyferki na wyświetlaczu alkomatu. Kiedy zda sobie sprawę, że za prowadzenie samochodu z taką ilością alkoholu w organizmie czekają go surowe konsekwencje, być może zrezygnuje ze swojego pomysłu.

Możesz sprawdzić swoje dziecko

Zbuntowane nastolatki często piją alkohol i nie przyznają się do tego. Alkomatu możesz użyć do skontrolowania swojego dziecka wracającego z imprezy. Być może już sama świadomość, że rodzic ma alkomat i może dowiedzieć się o piciu, odwiedzie nastolatka od pomysłu spożywania alkoholu. Po przeprowadzeniu badania nie będzie żadnych wątpliwości co do tego, czy Twoje dziecko mówi Ci prawdę. Alkomat przyda się także wtedy, kiedy Twoje dorosłe dziecko (skończyło 18 lat) chce pożyczyć samochód. Niejeden rodzic zna ten scenariusz – warto sprawdzić czy dziecko jest trzeźwe, zanim damy mu kluczyki.

Nie musisz zgadywać, ile masz promili

Każdy organizm inaczej radzi sobie z usuwaniem alkoholu. Nawet jeśli Ty i Twoi znajomi wypiliście tyle samo, każdy może wytrzeźwieć w innym czasie. Zależy to od wielu czynników, między innymi od płci, masy ciała, a także zjedzonych posiłków. Kiedy masz alkomat możesz w każdej chwili się zbadać i nie musisz zgadywać, czy skoro Twoi znajomi są już trzeźwi, to Ty też.

Dobrze skalibrowane urządzenie oszczędzi Ci nerwów, czasu i uchroni przed przykrymi konsekwencjami. Dlatego warto zainwestować w alkomat – to inwestycja w bezpieczeństwo Twoje i innych.

Materiał partnera zewnętrznego, Fot. Monika Święcka