Liceum za granicą - 4 korzyści płynące z nauki w innym kraju

Szkoła międzynarodowa za granicą to propozycja, którą powinni rozważyć rodzice pragnący zapewnić nastolatkowi dobry start w dorosłość. Nauka za granicą wiąże się z szeregiem korzyści i niesie za sobą ciekawe perspektywy zawodowe. Sprawdź, dlaczego warto umożliwić dziecku naukę w innym kraju.

1. Podróże – szkoła średnia w Anglii lub dowolnym miejscu na świecie

Młodzież, która uwielbia podróżować, poznawać nowe kultury oraz ludzi, chętnie wykorzystuje każdą okazję do wyjazdu za granicę. Szkoła średnia w Anglii umożliwia perfekcyjne opanowanie języka oraz przystąpienie do matury brytyjskiej lub matury międzynarodowej IB. Nauka w Anglii, Niemczech, Hiszpanii, Francji lub innym kraju świata to nie tylko niezapomniana przygoda, lecz również inwestycja w przyszłość i karierę zawodową nastolatka.

2. Przyjaźń i nauka tolerancji w liceum za granicą

Nastolatek, który wyjeżdża do liceum za granicą, ma szansę poznać osoby z różnych stron świata i nawiązać z nimi wieloletnie przyjaźnie. Do szkół zagranicznych uczęszcza młodzież pochodząca z różnych krajów, dzięki czemu nastolatek uczy się tolerancji poprzez bezpośredni kontakt z daną kulturą.

3. Szkoły międzynarodowe – nauka specjalistycznego słownictwa

Szkoły międzynarodowe, zajmujące się realizowaniem międzynarodowego programu nauczania w języku obcym, są doskonałą inwestycją w rozwój dziecka. Takie szkoły znajdują się w wielu krajach świata i umożliwiają uczniom naukę specjalistycznego słownictwa związanego z przedmiotami szkolnymi. W ten sposób dziecko poznaje różnorodne terminy w języku obcym, dzięki czemu ma duże szanse na zdanie matury międzynarodowej i przyjęcie na prestiżową zagraniczną uczelnię.

4. Nauka samodzielności

Wyjazd do zagranicznej szkoły jest dla nastolatka okazją do nauczenia się samodzielności i zasmakowania codziennego życia w gronie rówieśników z różnych obszarów kulturowych. Nastolatek, który uczęszcza do zagranicznej szkoły i nie może liczyć na stałą pomoc rodziców, szybciej wchodzi w dorosłość i staje się odpowiedzialny za swoje czyny i decyzje. Uczęszczanie do liceum za granicą sprawia również, że nastolatek ma większe szanse, żeby dostać się na zagraniczną uczelnię.

Ranking szkół za granicą

Szkoły w Szwajcarii, Anglii, Niemczech, USA, Irlandii, Australii, Francji, Hiszpanii i wielu innych miejscach na świecie oferują międzynarodowe programy nauczania dla obcokrajowców, którzy pragną kształcić się poza granicami swojego kraju. Godny uwagi ranking szkół za granicą można znaleźć na stronie firmy JPEdukacja, która zajmuje się organizowaniem wyjazdów do szkół średnich na całym świecie.

 

Artykuł sponsorowany