Jak ozdobić dom na jesień?

Jesień nie musi być szara i nudna! Wprowadź żywe kolory oraz oryginalny styl, dekorując mieszkanie lub dom jesiennymi akcesoriami. Jak się za to zabrać?

W jesiennej kolorystyce

Nie bez przyczyny mówi się o polskiej złotej jesieni – ta pora roku obfituje w ciepłe, żywe odcienie żółci, pomarańczu, czerwieni czy właśnie złota. Taką kolorystykę zachowaj w swoich jesiennych dekoracjach. Doskonale sprawdzą się także kolory ziemi, szczególnie brąz, oraz ciepłe odcienie fioletu, np. wrzosowy. Sprawdź promocje w Pepco.

 

Kolorowo i ... smacznie

Wrzesień czy październik to nie tylko intensywne barwy, ale również niepowtarzalne smaki owoców czy grzybów, o które najłatwiej właśnie jesienią. Z powodzeniem możesz je wykorzystać do stworzenia oryginalnych dekoracji. Świetnie sprawdzi się tutaj ozdobna misa czy wiklinowy kosz zachwycający bogactwem jesiennych plonów: dojrzałych jabłek, złocistych gruszek i smakowitych śliwek. To doskonała metoda na stworzenie efektownej ozdoby niskim kosztem.

Budżetowe dekoracje

Jesienią królują ozdoby oparte na naturalnych elementach. Do dekoracji domu możesz wykorzystać bogactwa natury zebrane podczas spaceru: kasztany, żołędzie, kolorowe liście, szyszki czy jarzębinę. Klimat dopełnią aromatyczne świeczki zapachowe lub latarenki rozstawione w różnych miejscach mieszkania. W taki sposób wprowadzisz do domu jesienną atmosferę, nie wydając przy tym dużych sum.

Ciepło i przytulnie

Jesień kojarzy się z brzydką pogodą, deszczem, wiatrem i coraz niższymi temperaturami. Na szczęście można to odmienić, kreując przy tym przestrzeń mieszkania na nowo. Wystarczy nowa narzuta na kanapę czy kilka poduszek w jesiennej kolorystyce. Sprawdzą się również pledy czy koce, którymi tak miło otulić się w chłodny wieczór, a nawet kolorowe obrusy, bieżniki i serwetki na stołach. Odpowiednie tekstylia naprawdę potrafią odmienić wnętrze i nadać mu typowy jesienny charakter, warto zatem w nie zainwestować.