Marker – niezawodny pomocnik w Twoim biurze


Chyba nikt nie wyobraża sobie pracy w biurze bez markerów. To przyrządy piśmiennicze, które znacznie ułatwiają pracę. Zaopatrując swoje biuro warto mieć świadomość, że istnieje bardzo wiele rodzajów markerów, które różnią się swoim przeznaczeniem. Które z nich wybrać? Gdzie kupować markery?

Zakreślacz

Tak zwany zakreślacz, to niezwykle przydatny marker, który sprawdza się w bardzo wielu sytuacjach. Wyróżnia się jasnym, często intensywnym kolorem oraz ściętą końcówką. Dzięki niemu możesz szybko zakreślić interesujący Cię fragment tekstu, w taki sposób, że będzie on wyróżniony, a równocześnie dobrze widoczny. W ten sposób zaznaczysz ważne informacje w dokumentach, co znacznie ułatwi codzienną pracę.

Marker permanentny

Markery permanentne wyróżniają się niebywałą trwałością. Posiadają nierozmazujący się i wodoodporny atrament, który pozwala na pisanie po praktycznie wszystkich powierzchniach, takich jak papier, folia, plastik, skóra, kamień, drewno, metal, szkło oraz porcelana. Co więcej, wyróżnia go nieblaknący tusz, który utrzymuje się w idealnym stanie nawet do 5 lat.

Marker do tablic suchościeralnych

Tablica suchościeralna to niezwykle przydatny przedmiot w każdym biurze i nie tylko. Aby prawidłowo jej używać, należy stosować specjalnie przeznaczonych do niej markerów. Markery do tablic suchościeralnych pozwalają na płynne pisanie, tworząc wyraziste i dobrze widoczne napisy. 

Marker wymazywalny

Nie musisz obawiać się pomyłek. Markery wymazywalne pozwalają na usuwanie i poprawianie kiedy tylko chcesz. Co ważne, nie pozostawiają żadnego śladu, nie niszczą papieru. Nadają się idealnie do dokumentów, w których chcesz coś zakreślić, ale nie na stałe.

marker wodoodporny

Marker wodoodporny

Marker wodoodporny to produkt dla wymagających osób, które liczą na niezawodność w każdej sytuacji. Zawiera szybkoschnący, odporny na wodę atrament piszący niemal po wszystkich powierzchniach. Zaliczyć można do nich szkło, metal, papier fotograficzny, folię oraz większości plastików. 

Marker olejowy

Marker olejowy zawiera szybkoschnący, wodoodporny tusz olejny. Charakteryzuje się wysoką trwałością, jest niezmywalny, do zastosowania na wszystkich powierzchniach.

Marker lakierowy

Marker lakierowy został stworzony do wykonywania trwałych oznaczeń na niemal każdej powierzchni, także porowatej. Posiada tusz pigmentowy, który bardzo dobrze kryje i jest wysoce nieprzezroczysty. Jest również odporny na ścieranie i działanie temperatury. Dodatkowo, posiada system kontroli dopływu tuszu do końcówki.

Marker dwustronny

Niektóre markery posiadają okrągłe końcówki, dzięki którym możemy stworzyć sporych rozmiarów napis, który będzie dobrze widoczny. Inne mają cienkie końcówki umożliwiające precyzyjne pisanie. To, który z nich wybierzesz, zależy od Twoich potrzeb. Jeśli jednak korzystasz zarówno z markerów z grubą, jak i z cienką końcówką, nie musisz kupować dwóch osobnych produktów. Markery dwustronne posiadają dwie końcówki – okrągłą, której grubość linii pisania wynosi około 3 m oraz fibrową o grubości linii pisania około 0,8 mm. 

Marker kredowy

Marker kredowy umożliwia pisanie po wielu różnych materiałach: gładkim plastiku, szkole, metalu, a nawet na powierzchniach drewnopodobnych. To wodny marker dający kredowy efekt. Najważniejszą jego cechą jest to, że łatwo się go zmywa, a jednocześnie jest odporny na oddziaływanie deszczu i innych warunków atmosferycznych. 

Marker przemysłowy

Marker przemysłowy to dobrze kryjąca farba w paście, wyróżniająca się wysoką odpornością na zmywanie. Farba po wyschnięciu jest również odporna na działanie światła, wody i na ścieranie. Marker przemysłowy jest szczególnie przydatny do znakowania powierzchni szorstkich, zabrudzonych oraz pokrytych rdzą.

Gdzie kupić markery?

Największy wybór różnego rodzaju markerów znajdziesz w sklepach internetowych zajmujących się sprzedażą artykułów biurowych. Wart polecenia jest z pewnością sklep internetowy Lobos, posiadający w swojej ofercie najwyższej jakości produkty, w tym również markery. Dzięki nim praca w Twoim biurze będzie znacznie łatwiejsza i bardziej efektowna.