Jak dobrze zarządzać tłumaczeniami? Ekspert XTRF radzi

Biura tłumaczeniowe to wciąż prężnie rozwijające się firmy. Nic w tym dziwnego, zapotrzebowanie na tłumaczenia jest coraz większe. Dlatego też firmy tłumaczeniowe nie mogą narzekać na brak klientów, ale muszą także radzić sobie z dużą ilością zleceń i szybką ich realizacją. Jak dobrze zarządzać biurem tłumaczeń, aby mieć wszystko pod kontrolą i wyprzedzić konkurencję? Ekspert XTRF radzi.

Nowoczesne rozwiązania

Choć wciąż największą siłę dobrego biura tłumaczeń stanowią doświadczeni tłumacze, wiele procesów podlega w tym momencie automatyzacji. Pozwala to na szybszą i sprawniejszą pracę, dzięki czemu biuro może realizować więcej zleceń w krótszym czasie. To bardzo ważne, ponieważ w dzisiejszym świecie konkurencja wśród biur tłumaczeń jest bardzo duża, zwłaszcza jeśli chodzi o najpopularniejsze języki. Obecnie do dyspozycji biur tłumaczeń są różnego rodzaju pomoce i oprogramowania, które nie tylko są w stanie ułatwić pracę tłumaczy, ale także pozwolić na zarządzanie całym biurem tłumaczeniowym i monitorowanie wszystkich bieżących procesów. Co możesz zrobić za pomocą oprogramowania dla biura tłumaczeń?

Zarządzanie projektami

Dzięki oprogramowaniu dla biura tłumaczy, możesz w łatwy sposób dokonać wyceny konkretnego tłumaczenia. Nowoczesne programy są w stanie przeanalizować tekst pod kątem trudności, długości oraz języka, w jakim został napisany. Dzięki temu już od samego początku praca nad tłumaczeniem jest ułatwiona i przyspieszona.

Baza tłumaczy

Dobre oprogramowania dla biur tłumaczeń pozwalają na szybkie dopasowanie konkretnego zlecenia do odpowiedniego tłumacza. Jest to możliwe dzięki zawartej w nim bazie tłumaczy.  Program przypisuje tłumacza bazując na jego dostępności, cenie.

XTRF

Widok panelu aplikacji XTRF. Źródło: www.xtrf.eu

Ułatwiona komunikacja

Nie jest konieczne przełączanie się pomiędzy aplikacjami. Dzięki dobremu oprogramowaniu dla biura tłumaczeń, możesz wysyłać potrzebne wiadomości e-mail do klientów, tłumaczy i współpracowników. To znacznie przyspiesza i ułatwia komunikację w firmie.

Pełna kontrola i baza danych

Nowoczesne programy dla biur tłumaczeń oferują kompletną bazę danych przechowującą wszystkie informacje o klientach, podwykonawcach, stawkach, umowach o dzieło, fakturach oraz wydatkach. Pozwalają także zachować pełną kontrolę nad terminami i czasem realizacji zleceń, a także postępami w projektach. To wszystko sprawia, że w firmie nie ma mowy o bałaganie lub zawieruszonych dokumentach.

Praca w „chmurze”

Obecnie większość tłumaczy pracuje zdalnie. Również osoba zarządzająca biurem nie musi być zawsze w nim obecna, a jednak chce mieć pełną kontrolę nad tym, co się dzieje. Dlatego tak ważna jest możliwość łączenia się z biurem w każdym miejscu i o każdej porze. Taką możliwość również znajdziemy w ofercie oprogramowani dla biur tłumaczy.

Project planning in xtrf

Project planning in XTRF. Źródło: www.xtrf.eu

Pełna dokumentacja

Oprogramowania dla biur tłumaczeń umożliwiają nie tylko kontrolowanie postępów pracy, ale także wystawianie różnego rodzaju dokumentów, takich jak faktury, umowy o dzieło i zlecenia. To wszystko pozwala uniknąć zamieszania w dokumentów i trzymania ich wszystkich w jednym miejscu.

Dobre oprogramowanie tłumaczeniowe

Aby wybrać odpowiednie oprogramowanie, które sprawdzi się w Twoim biurze tłumaczeń, najlepiej jest przetestować kilka z nich i wybrać to, które najlepiej będzie odpowiadało Tobie i Twoim pracownikom. Jednym z oprogramowani wartych uwagi jest aplikacja www.xtrf.eu, który zawiera wszystkie wymienione wyżej możliwości. Oprogramowanie dla biura tłumaczeń to ułatwienie, z którego naprawdę warto skorzystać, aby wesprzeć rozwój swojej firmy.