Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie fotela fryzjerskiego?

Fotel fryzjerski w salonie to najważniejszy sprzęt. Na fotelu Twój klient spędzi większość czasu, a także odpowiada on za Twój komfort. Ważny jest odpowiedni model, ponieważ dobry fotel dla fryzjera musi być nie tylko wygodny, ale i funkcjonalny. Na rynku jest wiele modeli, które różnią się nie tylko estetyką, ale także ceną. Wybór odpowiedniego modelu może być trudny. Zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć idealny fotel fryzjerski. Jeśli jego cena przekracza Twój budżet, możesz go sfinansować poprzez leasing lub spłatę w ratach.

Rozmiar foteli fryzjerskich

Wielkość fotela zależy od powierzchni salonu. Jest to ważny element, który może wpływać na ergonomię pracy, dlatego warto, aby miał dostęp z każdej strony. Masywne i duże krzesła dla fryzjerów mogą zagracać i przytłaczać przestrzeń. Ważna jest również podstawa fotela, ponieważ to ona decyduje o jego stabilności. Najlepiej, aby była ona duża i w kształcie kwadratu lub dysku, co zapobiegnie kołysaniu się fotela z boku na bok.

Warto pamiętać, że waga fotela nie powinna przekraczać 10 kg.

Regulacja fotela fryzjerskiego

To najważniejsza cecha fotela fryzjerskiego. Szybko przekonasz się, że wszechstronna regulacja jest kluczowa, ponieważ pozwala dostosować fotel zarówno do wzrostu klienta, jak i fryzjera, co przekłada się na bardziej ergonomiczne warunki pracy. Fotele fryzjerskie powinny być wyposażone w wysokiej jakości pompę, która pozwala na łatwe i szybkie dostosowanie wysokości fotela do potrzeb klienta. Dostępne na rynku fotele fryzjerskie posiadają zazwyczaj dwa rodzaje: pompy gazowe i hydrauliczne. Modele z silnikiem hydraulicznym są droższe, ale pozwalają na regulację wysokości nawet wtedy, gdy klientka siedzi. W przypadku krzeseł z pompą zasilaną gazem, będziesz musiał poprosić klienta o zejście za każdym razem, aby wyregulować wysokość krzesła.

Mechanizm blokujący pozwala zatrzymać fotel fryzjerski w dowolnym miejscu i obrócić go o 360 stopni. Dzięki tym funkcjom możesz dostosować fotel do najwygodniejszej pozycji dla Ciebie i Twoich współpracowników. Kup fotel fryzjerski Ayala.

Fotel fryzjerski

Wyprofilowane oparcie z szerokimi podłokietnikami

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że klienci odwiedzają salon fryzjerski, aby się zrelaksować i odprężyć, a także aby ujarzmić swoją fryzurę. Fotel fryzjerski powinien mieć ergonomiczną, wyprofilowaną konstrukcję, która zapewni Twojemu klientowi maksymalny komfort, niezależnie od tego, jak długo w nim spędzi. Pamiętaj również o tym, że poszczególne zabiegi mogą trwać nawet kilka godzin. Dobry fotel fryzjerski pozwala na wygodne siedzenie bez bólu pleców przez długi czas.

Równie ważne, a często pomijane w fotelach fryzjerskich są podłokietniki. Odpowiadają one za zapewnienie stabilnego podparcia dla ramion, szyi i barków oraz umożliwienie klientowi przyjęcia wygodnej i komfortowej postawy.

Fotel fryzjerski dobrej jakości

Nawet najwygodniejszy fotel nie spełni swojej funkcji, jeśli będzie brzydki, słabej jakości i niedopasowany do wnętrza salonu. Fotele fryzjerskie nie są czymś, na czym należy oszczędzać. Zamiast tego kupuj je w renomowanych sklepach internetowych, które oferują gwarancje jakości i finansowanie na raty lub leasing.

Fotele fryzjerskie dobrej jakości są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na zabrudzenia, plamy i dezynfekcję, a także świetnie wyglądają. Wykończenie to miejsce, w którym widać jakość krzesła. Szwy powinny być proste, końcówki precyzyjnie obszyte, a detale wykonane ze starannością.