Obrona tuż tuż? Czas na drukowanie prac dyplomowych!

Tworzenie pracy dyplomowej to etap przejściowy stanowiący zwieńczenie okresu studenckiego życia, który od podjęcia pierwszej pracy w wyuczonej niszy dzieli wyłącznie obrona napisanej przez studenta pracy. Równie ważnym elementem, oprócz stworzenia tekstu, jest zadbanie o sposób prezentacji dokumentu. Na udany przebieg tego etapu składa się przede wszystkim drukowanie pracy dyplomowej, jak i jej oprawa zgodnie z wytycznymi danej uczelni. Przed drukiem należy też zwrócić uwagę na poprawny sposób formatowania tekstu, uwzględniając głównie parametry takie, jak odpowiedni rozmiar czcionki i marginesów, justowanie oraz adekwatne rozszerzenie pliku, które zapobiegnie zmianom wyglądu dokumentu w momencie otwarcia go przy użyciu innej aplikacji.

Jak sprawnie przejść przez proces drukowania pracy dyplomowej?

Aby uniknąć sytuacji odrzucenia pracy przez dziekanat należy dostosować jej format oraz sposób edycji do warunków odgórnie określonych przez uczelnię. Następnie powinno udać się do punktu oferującego usługi drukowania prac dyplomowych i trzymając się ściśle wytycznych narzuconych przez uczelnię, złożyć zamówienie na konkretny projekt. Tego typu usługa najczęściej wykonywana jest od ręki, a jej realizacja trwa mniej więcej do 15 minut. Punkty oferujące oprawę prac w swojej ofercie posiadają często dodatkowe usługi, takie jak możliwość wzbogacenia okładki o kieszeń na płytę, czy rysunki, a nawet plotowanie - technikę stosowaną w świecie reklamy pozwalającą na uzyskanie bardzo wysokiej jakości wydrukowanego tekstu. Warto dodać, że drukarnie oferują zazwyczaj duże zniżki dla studentów - jako, że stanowią oni grupę najczęściej korzystającą z pełnionych przez nie usług - nie tylko przed obroną pracy, lecz również w ciągu całego czasu trwania studiów.

Oprawa pracy etapem następującym po jej wydruku

Proces przygotowywania dokumentu do obrony nie kończy się jednak na jego optymalizacji pod kątem formatowania oraz wydruku. Ważną część stanowi także jego oprawa - element pracy, do której zadań oprócz ochrony przed mechanicznymi zniszczeniami dokumentu, należy również schludny i  profesjonalny wygląd.

Oprawa pracy może być utrzymana w formie miękkiej, lub twardej. Najpopularniejszą spośród tej pierwszej grupy, jest metoda zwana bindowaniem. Polega ona na scalaniu luźnych kartek za pomocą specjalnej maszyny - bindownicy oraz elementów takich, jak grzbiety plastikowe lub drutowe oraz plastikowe zatrzaski. Wspomniana metoda wyróżnia się tym, że jest ona bardzo szybka i łatwa w wykonaniu, poleca się ją do scalania dokumentów liczących maksymalnie 200 stron. Kolejnym sposobem łączenia arkuszy, który charakteryzuje się szczególnie eleganckim designem, jest metoda kanałowa wykorzystująca specjalną metalową listwę łączącą kartki z grzbietem okładki. Najczęściej jednak, po drukowaniu pracy dyplomowej, studenci decydują się na jej oprawę w formie twardej - tego typu okładka wyróżnia się odpornością na uszkodzenia oraz schludnym wyglądem.

Więcej na lobos.promo